Bell - Wellington College Yaz Okulu Hakkında

Berkshire bölgesinde bulunan Wellington School 1859 yılında Kraliçe Viktorya tarafından Wellington Dükü anısına kurulmuştur. Okul 400 dönümlük muhteşem bir kampüse sahip olup binaları Fransız şato tarzındadır. Kampüste tiyatro ve oyunculuk stüdyoları, tenis kortları, spor alanlarıü açık ve kapalı yüzme havuzları ve golf sahası bulunmaktadır. Wellington College İngiltere’nin en elit okullarından.

Bell Yaz Okulu , Wellington College ‘da temel olarak 11-17 yaş arası öğrencilere Klasik Yaz Okulu (Summer Explorer), 12-17 yaş arası öğrenciler için Yoğun İngilizce (Intensive Academic English) ve 14-17 yaş arası öğrenciler için Geleceğin Liderleri (Young Business Leaders) olmak üzere iki ayrı program sunulmaktadır. Ancak program eklentileri ile birlikte birçok alternatif yaz okulu programı da öğrencilere verilebilmektedir.

Öğrenciler 2 haftalık dönemler şeklinde sunulan Klasik Yaz Okulu kapsamında haftada 15 saat İngilizce dil eğitimlerini "Dünya vatandaşı olmak", "Büyücüler ve Mucizeler" ve "Geleceğin Gezegeni" konu başlığı altında proje bazlı olarak almaktadırlar. Bunun dışında haftada 3 seçmeli ders (toplamda haftada 9 saat) alma hakkı bulunmaktadır. Seçmeli ders kapsamında İngiliz Sporları, Contemporary Arts, Organizasyon Planlama, Voleybol, Sunum ve Münazara gibi dersler bulunmaktadır. Bell Wellington College öğrencileri 2 veya 4 haftalık dönemler şeklinde sunulan Yoğun İngilizce programında ise öğleden önce sunulan derslerinde akademik içeriklerle İngilizce bilgilerini geliştirirken öğleden sonraki derslerinde ise sınav hazırlık eğitimleri almaktadırlar. Özellikle Binicilik, Futbol ve Performans Sanatları ile ilgili olan öğrenciler İngilizce+ programları kapsamında ilgilendikleri alanda profesyonel eğitmenlerden seçmeli dersler alırlar.

3 haftalık dönemler şeklinde sunulan Young Business Leaders programına katılan öğrenciler haftada toplam 13,5 saat İşletme alanında proje bazlı dersler ile İş İngilizcesi eğitimi almalarının yanı sıra planlama, uygulama ve değerlendirme, sunum gibi alanlarda toplam haftada 12 saat de işletme alanında etkinlikler alarak geleceğin iş adamları ve kadınları olmak için özel olarak eğitilirler. Şehir dışına yapılan geziler kapsamında İngiliz işletmelerle ilgili bilgi edinirler.

Programlar

Eğitim Verilen Mekan

Lise Kampüsü

Yaş Aralığı

12-17

Program Tarihleri

01 Temmuz - 11 Ağustos 2020

Program Süresi

2-6 Hafta

Sınıf Mevcudu

14

Okul Öğrenci Kapasitesi

260

Mesafeler

Londra 1 Saat

En Yakın Havaalanı

Heathrow

Konaklama Seçenekleri

Yurt Standart Tek Kişilik Oda

Haftalık Ders Saati

15 Saat

Eğitim Verilen Mekan

Lise Kampüsü

Yaş Aralığı

12-17

Program Tarihleri

01 Temmuz - 11 Ağustos 2020

Program Süresi

2 veya 4 Hafta

Sınıf Mevcudu

14

Okul Öğrenci Kapasitesi

260

Mesafeler

Londra 1 Saat

En Yakın Havaalanı

Heathrow

Konaklama Seçenekleri

Yurt Standart Tek Kişilik Oda

Haftalık Ders Saati

24 Saat

Eğitim Verilen Mekan

Özel Lise Kampüsü

Yaş Aralığı

14-17

Program Tarihleri

01-21 Temmuz 2020 / 22 Temmuz-11 Ağustos 2020

Program Süresi

3 Hafta

Sınıf Mevcudu

14

Okul Öğrenci Kapasitesi

260

Mesafeler

Londra 1 Saat

En Yakın Havaalanı

Heathrow Havaalanı

Konaklama Seçenekleri

Yurt Konaklama (Standart Tek Kişilik Oda)

Haftalık Ders Saati

13,5 Saat İngilizce + 12 Saat Business Challenges

Gezi ve Aktiviteler

Geziler

2 haftalık standart programda toplamda 3 tam gün gezi, 3 haftalık Young Business Leaders programında 4.5 gün gezi düzenlenmektedir.

Tam Günlük Geziler

Londra, Winchester, Windsor, Oxford, Bath

Yarım Günlük Geziler

Bulunmamaktadır.

Aktiviteler

Okçuluk, El İşleri, İngiliz Edebiyatı, Aşçılık, Dans, Oyunculuk, Film ve Fotoğrafçılık, Futbol, Müzik, Masa Tenisi, Voleybol, Yetenek Yarışmaları, Bilgi Yarışmaları, Film Geceleri, Oyun Geceleri

2022 Yaz Okulu Fiyat Listesi

Program/Süre

2 Hafta

3 Hafta

4 Hafta

Klasik Yaz Okulu

£2830

-

£5565

Yoğun İngilizce

£3095

-

£5545

Geleceğin Liderleri

-

£4680

-

* Haftalık yaz okulu program ücretlerine kayıt, eğitim, konaklama, aktivite programları, geziler ve detayları aşağıda belirtilen havaalanı transfer hizmetleri dahildir. Fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup okullar fiyatlar üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

* Havalimanı gidiş ve dönüş transferleri program ücretine dahil olup Heathrow, Luton ve Stansted Havalimanlarından yapılmaktadır.

* Sağlık sigortası da program ücretine dahildir.

* Program kapsamında ek ücret ödenerek Biniclik, Performans Sanatları ve Futbol Eğitimleri alınabilmektedir.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI

ÖN KAYIT YAPTIR

Ön Kayıt Formu, kayıt sürecini hızlandırma amaçlıdır. Ön kayıt formunuz tarafımıza ulaşır ulaşmaz , Okul Resmi Kayıt Formu danışmanlarımızca doldurulup tarafınıza onay ve imza için gönderilecektir. Formun imzalanması ve depozit ücretinin hesaba yatırılması ile kayıt kesinlik kazanacaktır.