Amerika Dil Okulları

DİL OKULLARI
19 Şehir
44 Okul
Amerika Dil Okulları Header Görseli
Filtre ikonu Filtrele Arama ikonu
Kapatma ikonu Amerika
ŞEHIRLER
OKULLAR

50 eyaleti, 320 milyonu aşkın nüfusuyla Amerika, Yurtdışında İngilizce Eğitimi denildiğinde akla gelen ilk 3ülkeden birisidir. Amerika’da Dil Eğitimi, hem seçkin üniversitelere bağlı dil eğitim merkezlerinde hem de özel dil okullarında sunulur. Amerika Dil Okulları, prestijli eğitimlerinin yanı sıra öğrencilere kazandırdıkları vizyon ve Amerika’nın büyüleyici atmosferi sebebiyle de öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Amerika Dil Okulları’nın sahip olduğu ulusal ve uluslararası sertifikasyonlar başlıca ACCET, CEA, NAFSA, ALTO, ENGLISH USA sertifikasyonlarıdır.

Amerika Dil Eğitimi’nde başlıca tercih edilen şehirler: Boston, New York, San Diego, San Francisco, Los Angeles, Chicago ve Miami şehirleridir. Amerika’daki dil okullarının bazıları zincir yani çok merkezlidir. Bazıları ile önemli bir geçmişe sahip, butik eğitim veren bağımsız okullardır. İngiltere,Malta ve İrlanda’nın aksine Amerikan Üniversite’leri bünyesinde de dil eğitim merkezleri bulunmaktadır. Amerika Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Dönem Programları, TOEFL, İş İngilizcesi Kursları, Yaz Okulları en çok tercih edilen programlardır.

Amerika farklı şehirlerinde birçok dil okulu bulundurduğundan öğrencilere çok çeşitli okul ve program seçenekleri sunulabilmektedir. Seçenekler arasında Amerika’nın başta gelen Dil Okulları Kaplan International, EC English, ELS, Stafford House, Kings Education, LSI, St Giles ve UC Extension okullarıdır. Dil okullarının büyük bir kısmı kendilerine ait özel binalarda veya üniversitelerin kampüslerinde eğitim vermektedirler.

Amerika Dil Kursları birçok farklı konaklama opsiyonu sunmaktadır. Aile Yanı Konaklama öğrencilere hem ana dili İngilizce olan ailelerle pratik yapma olanağı hem de Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatı sunar. Bu açıdan aile yanı konaklama Amerika Dil Eğitimi Konaklama Alternatiflerinden en çok tercih edilenidir. Yurt Konaklamalar ise daha özgür ve daha konforlu konaklama biçimleridir. Amerika’daki birçok dil okulu 5-6 öğrencinin birlikte konaklayabilecekleri öğrenci evi seçeneği de sunmaktadır.

Amerika Dil Okulu Fiyatları okula, okulun bulunduğu bölgeye ve eğitim kalitesine göre farklılık göstermektedir. Amerika’da Ekonomik Dil Okulu opsiyonları bulunmaktadır.  Amerika Dil Okulu Kampanyaları da yılın değişik dönemlerinde yapılmaktadır. Birçok okul %15 ile %35 arasında değişen dönemlik indirimler sunmaktadır.

Amerika’da Dil Eğitimi ve Amerika Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Amerika Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Amerika Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Amerika'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin F1 öğrenci vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak bir çok okulda 12 haftaya kadar, turist vizesi ile de eğitim alabileceğiniz programlar bulunmaktadır.

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Haftalık ortalama 150 $ olup kişi bazlı değişiklik göstermektedir.

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı, otel konaklama gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

İngiltere’de kayıt işlemlerini başlatmak için okul kayıt ücreti ile başvurunuz gönderilir, okul ödemesi vize onaylandıktan sonra yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.