HER WAT'ÇININ YAPMASI GEREKEN 10 ŞEY

HER WAT'ÇININ YAPMASI GEREKEN 10 ŞEY görseli
1

Amerika'da bulunan 59 doğa parkından bir tanesini mutlaka gez. Birer doğa harikası olan bu parkların en popüleri Yellowstone National Park ve Yosemite National Park’tır. Bu parkların eşi benzeri yok. Ziyaret etmeden sakın dönme!

2

4th of July Amerika'nın bağımsızlık günüdür ve o gün herşey büyük oranda indirime girer kıyafet ya da elektronik alışverişi için bu fırsatı kaçırma! Kısacası 4 Temmuz’ da alışverişi unutma!

3

Travel kısmı için kendine güzel bir rota çiz, bütçeni ayarla ve görmeyi hayal ettiğin yerleri gör. Amerika'nın büyük şehirlerini muhakkak gez.

4

Bulunduğun eyalette yapılan festivaller, yerel konserler gibi insanlarla iletişim kurabileceğin kültürel faaliyetleri iyi takip et. Bunlar hem yeni insanlar tanımana hem de keyifli vakit geçirmene yardımcı olacaktır.

5

Travel kısmında New York'a gidersen muhakkak Empire State Building’e cikip New York'u tepeden görmelisin. Ayrıca Central Park'a mutlaka gitmeni öneririm. Bunun disinda Niagara Şelalelerini de görmeden New York eyaletinden ayrılma!

6

Amerika'da bulunduğun şehirde ya da travel kısmında mutlaka büyük bir eğlence parkına gidip sınırsız bilet alıp eğlencenin dibine vurmalısın. Heyecanı seven bir grupla gitmeni tavsiye ederim.

7

Travel planların içerisinde mutlaka Grand Canyon olmalı. Grand Canyon’a hayran kalacaksın.

8

Los Angeles'a yolun düşerse Universal Studios Hollywood mutlaka gezilip görülmelidir. Tabi gitmişken Beverly Hills’e gidip Hollywood'un lüks ve ihtişamlı yaşantısına da tanıklık etmelisin.

9

Amerika farklı spor türlerinin ilgi gördüğü bir ülkedir. Baseball, Amerikan Futbolu maçlarından en az birine gitmeli o havayı teneffüs etmelisin.

10

Big Sur-California burası da ABD'ye gidipte görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Muhteşem bir manzaraya sahiptir. Güneş batımının Dünya'da en iyi izlendiği yerlerden biri olduğu söylenmektedir. Kesinlikle akşam üzeri gitmeli gece ayı izlemelisin.