Yaz Okulu Aktiviteleri

Yaz Okulu Aktiviteleri görseli

Sportif Aktiviteler

Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan spor; programımızın da önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Amacımız; öğrencilerin hoşlandıkları sporla iç içe olmalarını sağlayarak fiziksel gelişimlerini doğru yönde desteklemektir. Spor hiçbir ayrım gözetmeyen herkesin ortak noktada buluşabileceği evrensel bir dildir.

Gerek doğada gerekse okulun spor tesislerinde konularında uzman öğretmenler gözetiminde öğrencilere aşağıdaki branşlarda olanaklar sunulmaktadır:

Takım sporları:

Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol

Bireysel sporlar

Yüzme, Tenis, At Biniciliği, Badminton, Bowling, Okçuluk, Dağ Bisikleti, Kano, Trekking

Geziler

Geziler, öğrencilerin belki de anne ve babalarından ilk ayrı kaldıkları okulu programının en faydalı aktivitelerindendir. Genel olarak haftada bir kez tam gün, iki kez de yarım günlük geziler düzenlenir. Öğrenciler, bulundukları bölgenin en popüler merkezlerini ziyaret ederek, hayatları boyunca unutamayacakları anılara sahip olurlar. Bu gezilerin amacı öğrencilerin bulundukları ülkenin coğrafi, mimari, kültürel yapısını görerek öğrenmeleri; tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve eğlence merkezlerini keşfetmeleridir.

Cambridge, Oxford, Stratford, Brighton, Bath&Stonehenge, Windsor ve Londra gibi İngiltere’de mutlaka görülmesi gereken merkezlerin yanında; Lego Land, Chessington Macera Dünyası, Thorpe park ve Alton Kulesi gibi milli parklara tam günlük geziler düzenlenir.

Yetenek Aktiviteleri

Kendi yaş grubundaki birçok öğrenci ile eğlenceli bir ortam paylaşan öğrenciler yeteneklerini danışmanların da cesaretlendirmesi ile göstermek isterler. Bazen bireysel bazen de ekip olarak çeşitli gösteriler hazırlar ve arkadaşlarına bu gösterileri sergilerler. Böylece, gizli kalmış yeteneğinin farkına varır, kendine güven duygusu gelişir ve toplum önündeki heyecan duygusunu yenmeyi öğrenir.

El İşi çalışmaları, Tiyatro-Drama, Şarkı Yarışmaları, Taklit Şovları, Münazara, Proje geliştirme yetenek aktivitelerimizden bazılarıdır.

Akşam Eğlenceleri

Tüm günün yorgunluğunu atmanın ve farklı kültürler ile kaynaşmanın en güzel yoludur. Müzikli, eğlenceli ve neşeli bir ortamda öğrenciler yeni arkadaşlıklar kurarken, İngilizcelerini pratik yapma şansı bulurlar. Her akşam farklı bir programla karşılaşan öğrencinin hayata bakış açısı renklenir.

Akşam eğlenceleri; Karaoke, Kıyafet Balosu, Sinema Gecesi, Ülke Geceleri, Canlı Müzik-Konser, Dans Partileri vb. etkinliklerdir.

Yurtdışı Yaz Okullarında En Popüler 5 Ülke