1. Aşağıdaki evraklar WAT vize görüşmenizde kullanacağınız evraklardır. Vize görüşmenize kadar tamamını hazırladığınıza emin olun!

2. Pasaportunuz: En az programa katılacağınız yılın Aralık ayına kadar geçerli umumi bordo pasaport olmalıdır. Yeşil pasaportu olup onunla programa katılmak isteyenler danışmanları ile görüşmelidir.

3. DS-160 vize başvuru formu: Bu form her öğrenci tarafından konsolosluğa ait ceac.state.gov/GENNIV/ sayfası üzerinden doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır. Formu nasıl dolduracağınıza dair bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.unitedtowers.com/work-and-travel/ds-160-formu-nasil-doldurulur 

4. DS-2019 formu, SEVIS belgesi ve Sağlık Sigortası Poliçesi: DS-2019 formunuz yayımlanma sureci başladıktan yaklaşık 15-20 iş günü sonra yayimlanmis oalcaktir. DS2019 formu elektornik olarak yayimlanir ve siz odeme eksiklerinizi tamamladiginizda size eposta ile haber verilir. Ilgili epostada bahsedildigi sekilde indirip ciktisini almali ve imzalamalisiniz. SEVIS odendi belgeniz de DS2019 formunuz yayimlandiginda hazir oalcaktir ve o belgeyi de nasil indireceginiz DS2019 formunuz icin gelecek emailde aciklanacaktir. Onu da indirip yazdirmali ve DS2019 formunuza eklemelisiniz. Sigorta poliçeniz de DS2019 formunuz yayilandiginda CIEE Beacon panelinizde indirilebilir hale gelecektir. Sigorta belgesi vize icin gerekli degildir ama dilerseniz onun da ciktisini alip ekleyebilirsiniz.

5. İş kabul belgeniz: Bir kopyası iş yerleşmenizden sonra CIEE Beacon panelinizde indirilebilir hale gelecektir. Bunun da ciktisini almali ve evraklariniza eklemelisiniz.

6. Transkriptiniz: Bitirdiğiniz en son döneme kadar olan transkriptiniz olmalıdır. Transkriptiniz okul tarafından kapalı ve ağzı mühürlenmiş bir zarf içerisinde verilmelidir. Diğer transkriptler kabul edilmeyecektir. Bu transkript, kayıt için verdiğiniz ile aynı değildir. Ayrı bir tane daha alınmalıdır. Bu belge İngilizce veya Türkçe olabilir. Belge ve zarf üzerindeki mührün okunaklı olmasına dikkat edin.

7. Bir adet, 5cmx5cm boyutlarında, arka fonu beyaz, yüze odaklanmış, her iki kulağın göründüğü ve HİÇ BİR ÇEŞİT GÖZLÜK ve ayrıca şapka vs gibi aksesuarların kullanılmadığı biometrik fotoğraf. Fotoğrafta gülmemeye de dikkat edilmelidir. DS-160 formu doldurulurken de aynı fotoğrafı kullanmanız gerekecektir. O nedenle fotoğrafçıdan elektronik halini de isteyin. Bu başlıkla ilgili aşağıda yer alan ÇOK ÖNEMLİ UYARI kısmını dikkatle okuyun!

8. Eğer uzatma öğrencisiyseniz üniversitenizden seneye güz döneminde full-time öğrenci olacağınızı kanıtlayacak olan mezun olmanız için almanız gereken en az 1 dersinizin kaldığını gösteren onaylı ve kapalı zarf içerisinde bir mektup ya da son sınıf öğrencisi olup okulunuz uzamayacaksa döndüğünüzde çalışmaya başlayacağınızı gösteren kayda değer bir iş yerinden ileri tarihli bir işe alma sözleşmesi. Bu ikinci evrak zorunlu olmayıp ciddi ve öğrencinin branşı ile  alakalı bir işyerinden alınması durumunda destekleyici hükme sahiptir. Aksi halde hiç alınmamalıdır.

9. Varsa özel bir durumunuzu desteklemeniz acısından danışmanınız tarafından hazırlamanız tavsiye edilen destekleyici evraklarınız.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI: DS-160 formunuzu doldururken sisteme yükleyeceğiniz fotoğrafın konsolosluk tarafından istenen standartta olması ÇOK ÖNEMLİDİR. Aşağıda verilen linklere tıklayarak doğru ve yanlış örneklere göz atınız ve açıklamaları dikkatle okuyunuz. Sistemin yüklediğiniz fotoğrafı kabul etmesi YETERLİ DEĞİLDİR. Yükleyeceğiniz fotoğrafın örneklerdeki uygun kategorisindekiler gibi olduğuna emin olun! Fotoğrafınız en fazla 6 aylık olmalıdır. Geçen sene kullandığınız fotoğrafı kullanmamalısınız! FOTOĞRAFINIZDA GÖZLÜK TAKMAMALISINIZ!

Uygun ve uygun olmayan fotoğraflar ile ilgili buraya tıklayarak ilgili resmi sayfayı inceleyebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI