Çalışma izni (DS-2019 formu) öğrenci işine yerleştirilmeden yayımlanamamaktadır. Öğrenci bu form olmaksızın vize görüşmesine gidemediğinden, erken kayıt olup işine en kısa sürede yerleşmek sağlıklı bir katılım süreci için çok önemlidir. Bu durum, kayıtların ön tarihlere yığılmasına ve kayıt alımının son kayıt tarihinden daha önce sona ermesine neden olabilmektedir.

Erken başvuru sayesinde, indirimli program ücretinden yararlanmak için tüm program ücretinin tamamlanmış ve çalışma izninin yayımlanması için gerekli olan tüm evrakların UT’ye ulaştırılmış olması gereken son tarih olan 31 Aralık tarihine kadar daha fazla süreniz olur ve ödemelerinizi daha rahat tamamlayabilirsiniz.

Bu programda en popüler iş yerleştirme yöntemi iş fuarlarıdır. Fuar kontenjanları fuar tarihlerinden çok önce dolar. Erken kayıtla istediğiniz fuarda yerinizi alabilme şansınız daha fazla olacaktır.

Gerek fuarlarda seans önceliği gerekse diğer yöntemlerde yerleştirme önceliği kayıt sırasına göredir. Geç kayıttan dolayı, çok istediğiniz bir iş başkalarınca doldurulduğu için başka bir işe yönelmek zorunda kalabilirsiniz.

Yaz tatiliniz geç başlıyorsa sizi kabul edecek işverenler daha az demektir. 20 Haziran’dan sonrası geç başlangıç tarihi olarak kabul edilir. İşine bu tarihten önce başlayamayacak öğrenciler çok daha hızlı davranıp ilk fuardan itibaren zaten az sayıda olan bu kontenjanları yakalamaya çalışmalıdır.

İsminiz ne olursa olsun ABD konsolosluğunda/büyükelçiliğinde isim kontrolüne takılabileceğinizi unutmayın. Çok rastlanan bir isme sahipseniz (ör: Mehmet Yılmaz, Fatih Çetin) bu ihtimal istatistiksel olarak çok daha yüksek olacaktır. Vize görüşmesine erken gitmeniz muhtemel bir isim soruşturmasının zamanında açıklanması ihtimalini artırır.

Başvuru işlemlerinizi erken tamamlama, size vize görüşmesini erken yapma olanağını verecektir. Pek çok öğrenci yoğun dönemlerde program işlemleri ile uğraşırken siz tüm enerjinizi derslerinize verebilirsiniz.

Erken vize almanın bir diğer avantajı da uçak biletinizi erkenden alabilmektir. Bu size daha uygun ve ekonomik uçak bileti bulunabilmesi için büyük bir avantaj sağlar.

Her sene Ocak ayında pasaport defter ve harç ücretleri zamlanmaktadır. Erken kayıt pasaportunuzu daha zamlar gelmeden çıkartmanız konusunda size fayda sağlayacaktır

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI