Yaz Okulu Nedir?

Yaz Okulu Nedir? görseli

Yurtdışı Yaz Okulları, 5-18 yaş arası öğrencilerin yaz dönemi dil eğitimlerini çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle birleştirerek, öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra farklı ülkeleri ve farklı kültürleri tanıtmayı amaçlayan, onlara yepyeni ufuklar açan bir eğitim ve tatil organizasyonudur.

Orijinal adı ile Summer School veya Young Learner programlarında öğrenciler öncelikle yabancı dili neden öğrenmeleri gerektiğini anlar ve yabancı dili doğal ortamında yaşayarak, pratik ederek geliştirme fırsatını yakalarlar. Ailelerinden uzakta farklı bir ülkede yaşamayı, eğitim almayı, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmayı tecrübe ederek önemli bir hayat deneyimi kazanırlar. Farklı milletlerden gelen öğrenciler ile birlikte aktivite ve gezilere katılarak unutamayacakları dostluklar edinirler.

Erken yaşlardaki dil eğitiminin verimliliği ve kalıcılığı sebebiyle Dünya’nın birçok ülkesinde anne ve babalar çocuklarını çok erken yaşlardan itibaren yurtdışında yaz okulu programlarına göndermektedirler. Summer School ‘YAZ OKULU’ programları yurtdışı eğitim programları arasında en az yetişkin programları kadar ilgi görmektedir. 

Klasik Yaz Okulu programlarının yanı sıra birçok farklı ilgi alanına uygun yurtdışı yaz okulu ‘YOUNG LEARNER’ programları bulunmaktadır. 

Bireysel, Grup ve Ailece katılabileceğiniz 8 ülkede 150’ye yakın Yaz Okulunun ‘SUMMER SCHOOL’  tüm detayları web sayfamızın Yurtdışı Yaz Okulu kısmında bulunmaktadır. Size ve çocuklarınıza en uygun Yaz Okulu programı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yurtdışı Yaz Okullarında En Popüler 5 Ülke