DS-160 VİZE FORMU NASIL DOLDURULUR?

DS-160 VİZE FORMU NASIL DOLDURULUR? görseli

VİZE EVRAKLARINIZIN EN ÖNDE GELENİ VİZE BAŞVURU FORMU OLAN DS-160 FORMUDUR. Bu form her öğrenci tarafından konsolosluğa ait https://ceac.state.gov/GENNIV/ sayfası üzerinden doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır. DS-160 vize başvuru formunu eksiksiz ve hatasız olarak doldurabilmeniz için bir video hazırladık.

LÜTFEN DİKKATLE İZLEYİP bu formu videoda anlatıldığı şekli ile "SIGN AND SUBMIT" kısmına kadar doldurduğunuza ve son kontrolleri yaptıktan sonra formu tamamlaması için, Application ID' niz ile güvenlik sorusu ve cevabını danışmanınıza ilettiğinize emin olun!

Formu doldurabilmek için DS2019 formunuzun numarasına ihtiyacınız olacaktır. DS-2019 numaranız DS-2019 formu yayımlanma aşaması başladıktan sonraki 15 ila 25 iş günü içerisinde daha DS-2019 formunuz yayımlanıp bize gönderilmeden belli olmaktadır. 15 gün sonradan itibaren danışmanınızdan bu numarayı istemeye başlayabilirsiniz. Numaranızı edindikten sonra yukarıda linki verilen videoda anlatıldığı şekilde vize başvuru formunuzu doldurunuz.

DS-160 vize randevu formunuzun numarasını not edin ve kaybetmeyin. Bu numara vize randevusu almak için size gerekecektir.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI: DS-160 formunuzu doldururken sisteme yükleyeceğiniz fotoğrafın konsolosluk tarafından istenen standartta olması ÇOK ÖNEMLİDİR. Aşağıda verilen linklere tıklayarak doğru ve yanlış örneklere göz atınız ve açıklamaları dikkatle okuyunuz. Sistemin yüklediğiniz fotoğrafı kabul etmesi YETERLİ DEĞİLDİR. Yükleyeceğiniz fotoğrafın örneklerdeki uygun kategorisindekiler gibi olduğuna emin olun! Fotoğrafınız en fazla 6 aylık olmalıdır. Geçen sene kullandığınız fotoğrafı kullanmamalısınız! FOTOĞRAFINIZDA GÖZLÜK TAKMAMALISINIZ!

Uygun ve uygun olmayan fotoğraflar ile ilgili buraya tıklayarak ilgili resmi sayfayı inceleyebilirsiniz.