İtalya Dil Okulları

DİL OKULLARI
4 Şehir
5 Okul
İtalya Dil Okulları Header Görseli

İtalya’da italyanca dil eğitimi her geçen yıl daha tercih edilir hale gelmektedir. Dünya’da yaklaşık 60 milyon insanın anadili olan İtalyancayı, İtalya dil okullarında öğrenmek, geliştirmek kariyer hayatınıza önemli bir artı kazandırır. Günümüzde sadece İngilizce biliyor olmak yerine, fark yaratabilecek farklı dilleri öğrenerek iş dünyasında daha tercih edilir bir insan olunmaktadır. İtalya mutfak sanatlarında, moda tasarım, iç tasarım, müzik, opera, gemi yapımı vb. pek çok alanda dünyanın önde gelen ülkelerindendir ve bu alanlarda kariyer yapmak isteyen adayların İtalyanca bilmesi hem profesyonel hem de kişisel gelişim anlamında çok daha faydalı olacaktır. İtalyanca, öğrenilmesi diğer pek çok dile göre daha kolaydır.  İtalya dil okullarında dil eğitimi almak öğrenme sürenizi kısaltır ve çok daha keyifli hale getirir.

İtalya dil okulları İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. İtalya dil okulları, Milano, Roma, Floransa başta olmak üzere pek çok şehirde bulunmaktadır ve genellikle İtalyan merkezli, köklü okullardır. İtalya dil okullarında pek çok farklı program sunulmaktadır. Genel ve yoğun İtalyanca, profesyoneller için İtalyanca, akademik amaçlar için İtalyanca, sanat ve tasarım alanında akademilere ve üniversitelere hazırlık programları en çok tercih edilen programlar arasındadır.

İtalya dil okulları konaklama olarak ; aile yanı, paylaşımlı apartman dairesi seçenekleri sunmaktadır. İtalyanca dil eğitimine en çok katkısı bulunan konaklama türü aile yanı konaklama seçeneğidir. İtalyan kültürünü tecrübe ederken aynı zamanda yerel aile ile İtalyancayı pratik etme imkânı olur. Paylaşımlı apartman daireleri daha özgür bir yaşam alternatifi sunar. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle konaklama paylaşmak İtalyan kültürünün yanı sıra farklı millet kültürlerini tanımanız içinde fırsat yaratır. İtalyanlar gündelik hayatta eğlenceli, sosyal ve cana yakın insanlardır. Yabancılara karşı hoşgörülü ve sabırlıdırlar.

İtalya dil okulu fiyatları seçtiğiniz lokasyona göre değişiklik gösterecektir. Daha ekonomik dil okulu tercihleri için daha küçük şehirler  ( Siena,  Floransa, Lignano gibi ) seçilebilir.

İtalya’da Dil Eğitimi ve İtalya Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve İtalya Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İtalya’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. İtalya Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç başvuru içinde gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

90 güne kadar olan eğitimler için turist vizesi,90 günden uzun eğitim için öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Haftalık ortalama 150 Euro olup kişi bazlı değişiklik göstermektedir.

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı, otel konaklama gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

İtalya vizelerinde okul ödemeleri vizeden önce yapılır, öğrenci doğrudan banka havalesi ile okula parayı gönderir. Sonrasında vize başvurusu yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.