İrlanda Dil Okulları

DİL OKULLARI
4 Şehir
21 Okul
İrlanda Dil Okulları Header Görseli

Yurtdışında İngilizce Eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri de İrlanda’dır.Çok fazla İngilizce eğitim kurumunu içinde barındıran İrlanda, son birkaç yılda hem Türk hem de diğer ülkelerden birçok öğrencinin tercih ettiği ülkelerden biridir. İrlanda Dil Okulları’nın bu kadar yoğun bir şekilde tercih edilmesinin temel sebebi ise İrlanda’nın İngilizce Dil Eğitimi’ndeki başarısının yanı sıra öğrencilere sağladığı avantajlar, diğer İngilizce eğitimi veren ülkelere göre ekonomik olması ve 25+ hafta eğitimde çalışma izni vermesidir.

İrlanda Dil Okulları kamu ve özerk akreditasyon kurumları tarafından eğitim, konaklama, fiziksel koşullar, sosyal olanaklar ve daha birçok konuda düzenli olarak denetlenmekte ve bu raporlar kamuya açık bir şekilde yayınlanmaktadır. Akredite olamayan, gerekli yeterlilikleri sağlayamayan okullara vizeye tabi öğrenciler kabul edilmemektedir. Bu sebeple Apollo Language Center, The Horner School of English, CES, Atlas Language School, Alpha College, ISI, EC English, Kaplan International English vb. kurumlarca denetlenen okullar öğrencilerin eğitim deneyimlerini sürekli iyileştirme çabasındadırlar.

İrlanda Dil Okulları, Dublin, Galway, Cork, Bray şehirlerinde yoğunlaşmıştır.İrlanda’daki dil okullarının bazıları zincir yani çok merkezlidir. İrlanda Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Dönem Programları, TOEFL, IELTS Sınav Hazırlık Programları, İş İngilizcesi Kursları, Yaz Okulları en çok tercih edilen programlardır.

İrlanda Dil Kursları birçok farklı konaklama opsiyonu sunmaktadır. Aile Yanı Konaklama öğrencilere hem ana dili İngilizce olan ailelerle pratik yapma olanağı hem de İrlanda kültürünü yakından tanıma fırsatı sunar. Bu açıdan aile yanı konaklama İrlanda Dil Eğitimi Konaklama Alternatiflerinden en çok tercih edilenidir. Yurt Konaklamalar ise daha özgür ve daha konforlu konaklama biçimleridir. İrlanda’daki birçok dil okulu 5-6 öğrencinin birlikte konaklayabilecekleri öğrenci evi seçeneği de sunmaktadır. 

İrlanda’da yaşam öğrenciler için son derece rahattır. İrlanda dünyanın en güvenli 12. Ülkesidir. Trafiğin soldan aktığı İrlanda’da da raylı sistemler gelişmiştir. İrlanda’da ulaşım olarak genelde tramvay ve bisiklet tercih edilmektedir. Eğitim alınan şehrin ve ülkenin hemen hemen her noktasına toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Osmanlı Devleti, 1800’lü yıllarda patates kıtlığı yaşayan İrlanda’ya gemilerle yiyecek yardımı yapmıştır. Bu sebepten dolayı, İrlanda halkı Türklere sempati duymaktadır. İrlanda güveci, ülkenin geleneksel yemeğidir. İrlanda’da yüksek dağların olmaması sebebiyle, İrlanda’da ılıman iklim hakimdir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları okula, okulun bulunduğu bölgeye ve eğitim kalitesine göre farklılık göstermektedir. İrlanda’da Ekonomik Dil Okulu opsiyonları bulunmaktadır. İrlanda Dil Okulu Kampanyaları da yılın değişik dönemlerinde yapılmaktadır. Birçok okul %15 ile %35 arasında değişen dönemlik indirimler sunmaktadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi ve İrlanda’da Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve İrlanda Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İrlanda’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. İrlanda Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç başvuru içinde gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

90 günden az kalışlar kısa süreli 'C' vize, 90 günden uzun kalışlarda ise 'D' tipi vizesine basvuru yapmak gerekiyor.

Dil eğitim sırasında çalışma imkanım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

İrlanda'da 25 hafta üzerinde haftada 20 saat part-time çalışma izni olup,tatil dönemleri olan Haziran-Ağustos ayları ve 15 Aralık -15 Ocak tarihleri arasında +8 hafta full time da çalışma izni verilmektedir

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

İrlanda vizelerinde okul ödemeleri vizeden önce yapılır, öğrenci doğrudan banka havalesi ile okula parayı gönderir. Sonrasında vize başvurusu yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.