Kanada Dil Okulları

DİL OKULLARI
7 Şehir
33 Okul
Kanada Dil Okulları Header Görseli
Filtre ikonu Filtrele Arama ikonu
Kapatma ikonu Kanada
ŞEHIRLER
OKULLAR

Dünyanın en yaşınabilir ülkelerinden biri olan Kanada,  İngilizce eğitimi denildiğinde de akla ilk gelen ülkelerden biridir. Ülke’nin nüfusu 36,5 milyondur ve İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili vardır. Kanada’da güvenli, temiz, refah düzeyi yüksek bir ülkede uygun fiyatlara eğitim alabileceğiniz Kanada Dil Okulları mevcuttur.

Kanada ‘da dil okulları için tercih edebileceğiniz en popüler şehirler Vancouver ve Toronto’dur. Bunların yanı sıra Montreal, Calgary ve Ottowa gibi şehirlerde de İngilizce dil okulları mevcuttur. Kanada Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Dönem Programları, TEOFL, IELTS Sınav Hazırlık Programları, İş İngilizcesi Kursları gibi.

Kanada dil okullarının genel olarak kalitesi yüksektir ve dil okulları arasında fiyat farkları azdır. Bu nedenle hangi Kanada dil okulunu seçerseniz seçin memnuniyet oranınızın yüksek olacağına emin olabilirsiniz. Tabiki bu konuda danışmanınız sizin için en uygun okulu önerecektir.

Kanada dil okullarının tercih edilmesinin sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz,

-Dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında gösterilmesi,

-Dünyanın en kaliteli eğitim sistemine sahip olması ve

-günümüzde Kanada doları, Amerika doları ve İngiliz Sterlini karşısında çok daha uygun olmasıdır.

Kanada dil okullarına gittiğinizde konaklama olarak aile yanı yada yurt konaklama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kanada’da en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamalarda sabah ve akşam yemeği dahil konaklama türünü seçebilir ve daha çok konuşma pratiği yapma imkanı elde edebilirsiniz. Kanada dil okullarında konaklama maliyetleri bulunduğunuz şehre göre değişkenlik gösterir ve şehir merkezine yaklaştıkça maliyetler de artmaktadır.

Kanada’da yaşam öğrenciler için son derece rahattır. Kanada’da ulaşım, toplu taşıma olan metro, otobüs, tramvay ile yapılmaktadır. Eğitim alınan şehrin ve ülkenin hemen hemen her noktasına toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür.

Kanada’da Dil Eğitimi ve Kanada Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Kanada Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kanada’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Kanada Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadar?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç başvuru içinde gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Sadece dil eğitimi alacak öğrenciler 6 aydan kısa eğitim alacaklar ise turist öğrenci vizesine başvurulur. Uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için study permit başvurusu yapılır. Isteyen öğrenciler 6 aydan kısa da Study Permit başvuru yapabilirler.

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Haftalık ortalama 150 CAD olup kişi bazlı değişiklik göstermektedir

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kanada’da kayıt işlemlerini başlatmak için okul kayıt ücreti ile başvurunuz gönderilir, okul ödemesi vize onaylandıktan sonra yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.