WAT ORYANTASYONU

WAT ORYANTASYONU görseli

Programınız başlamadan önce detaylı bir oryantasyon alarak hem teknik konular hakkında hem de dikkat edilmesi gereken her şey hakkında tam bilgi sahibi olmak hem çok önemli hem de zorunludur.

Sizleri gerekli ve yeterli bilgi ile donatabilmek için hazırlanmış olduğumuz ve tamamlamanız gereken ZORUNLU CIEE ORYANTASYONU ile birlikte UT PROGRAM ORYANTASYONUUT KATILIMCI REHBERİ ve Amerika' da çalışacak herkesin bilmesi gereken SEXUAL HARASSMENT ile ilgili açıklama ve linkleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

1. ZORUNLU ONLINE CIEE ORYANTASYONU

Amerika’ya UÇMADAN ÖNCE ZORUNLU CIEE PROGRAM ORYANTASYONUNU almanız gerekmektedir. Her katılımcıya sistemdeki program başlangıç tarihinden 30 gün önce CIEE tarafından ONLINE ORYANTASYON e-postası gönderilecektir.

Oryantasyon, programın US DEPARTMENT of STATE tarafından konulmuş, tamamlanması zorunlu bir parçasıdır. Her katılımcı bu ONLINE oryantasyonu Amerika’ya gitmeden önce tamamlamak zorundadır. Oryantasyonunu tamamlamadan Amerika’ya uçan katılımcılar sınırdan geri döndürülebilirler ve programları CIEE tarafından iptal edilebilir.
Oryantasyon MUTLAKA Amerika’ya gitmeden ÖNCE tamamlanmalıdır.

Oryantasyon İNGİLİZCEDİR.

Oryantasyonu tamamlamak için gerekli siteye ciee.unleesh.com linkinden ulaşabilir veya mobil cihazlarınız için uygulamasını AppStore ya da Google Play’den CIEE Unleesh yazarak bulup indirebilirsiniz. Kullanıcı programa katılırken bize vermiş olduğunuz eposta adresiniz ve parolanız da DS2019 numaranızdır (DS-2019 formunuzun sağ üst köşesinde yer alan N00… diye başlayıp devam eden numaradır.

Oryantasyon linkiniz CIEE’den size gelecek epostadan sonra login olabilir hale gelecektir. Bu eposta program baslangıç tarihinden 30 gün öncedir.

Oryantasyonda birden fazla tamamlanması gereken adım vardır. Tamamlanan adımlar sarı bir daire içinde tiklenmiş olarak görünecek ve sayfanın başında toplam adımların ne kadarını tamamladığınızı gösteren bir bar bulunacaktır.

Tüm oryantasyonu tek seferde tamamlamak zorunda değilsiniz. Yapmış olduğunuz her aşama otomatik olarak sistem tarafından kaydedilecektir. Sıkıldığınızda ya da yeterli vaktiniz olmadığında çıkış yapabilir ve daha sonra tekrar giriş yaptığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tüm bölümleri bitirdiğinizde ZORUNLU ONLINE CIEE ORYANTASYONU’nuz başarı ile tamamlanmış olacaktır.

2. UNITED TOWERS WAT PROGRAM ORYANTASYONU

ZORUNLU ONLINE CIEE ORYANTASYONU’nun yanı sıra danismaninizla da bir oryantasyona katilmanizi istiyoruz. Bunun icin danismaniniz sizinle ieltisime gecip gerekli ayarlamayi yapacaktir.

3. UT WAT KATILIMCI REHBERİ

Bu rehber, Amerika’ya gidişinizden programınızın bitimine kadar geçecek, hatta Türkiye’ye dönüşünüzden sonra devam edecek süreç içerisinde dikkat etmeniz gereken konuları ve ihtiyaç duyacağınız bilgileri bir arada bulunduran bir referans kaynak olarak, siz değerli WAT katılımcılarımız için hazırlanmıştır.
ZORUNLU ONLINE CIEE ORYANTASYONU ve UT WAT PROGRAM ORYANTASYONU’nu destekleyici bir referans kaynak olan bu rehberi lütfen çok dikkatle okuyunuz. Katılımcı rehberine ulaşma için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

UT WAT KATILIMCI REHBERİ

4. SEXUAL HARASSMENT KAYNAKLARI