İNGİLTERE` DE AVUKAT OLABİLMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR

Yurtdışında hukuk eğitimi alan öğrencilerin Türkiye’de özel bir süreçten geçmek durumunda olduklarını; gerek ekstra krediler alıp sınava girmek zorunda kaldıklarını gerekse ekstra staj talep edildiğini biliyoruz. Peki, yurtdışında, özellikle İngiltere’de hukuk eğitimi aldıktan sonra eğitim aldığımız ülkede çalışmak istiyorsak nasıl bir sürece giriyoruz?

İNGİLTERE` DE TIP EĞİTİMİ

Salı, 31 Ağustos 2021 Yazar :
İNGİLTERE` DE TIP EĞİTİMİ

Tıp eğitimi İngiltere’de kabul alınması en zor alanlardan biridir. İngiltere’de General Medical Council’a bağlı 35 tıp fakültesi bulunmaktadır. Yılda 8000 öğrenci kapasitesine sahip tıp fakültelerinde yalnızca 600 yabancı öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. İngiltere’de ki tıp fakülteleri devlet destekli olup ana amacı Ulusal Sağlık Sistemi’ne (NHS) doktor yetiştirmektir. Yabancı öğrenci kontenjanın sınırlı olmasının da ana sebebi bu olarak gösterilmektedir.

İngiltere Dil Okulları Seçenekleri

Çarşamba, 12 Mayıs 2021 Yazar :
İngiltere Dil Okulları Seçenekleri

İngiltere her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Elbette ki İngilizce öğrenmek ve bu dili doğru şekilde telaffuz etmek istiyorsanız, sizin için en doğru seçim İngiltere dil okulları olabilir.

İngiltere Dil Okulları’na Gideceklere Tavsiyeler

İngiltere Dil Okulları İngilizce eğitimi almak için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda öğrenci yeni bir dil öğrenmek amacıyla İngiltere’ye gitmeyi tercih eder. İngiliz Hükümeti yabancı öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alması ve ülkede bulundukları süre boyunca haklarının korunması için belirli çalışmalar yapmıştır.

İngiltere Dil Okulu’na Giderken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İngiltere dil okulları temel ve ileri İngilizce öğrenmek amacıyla tercih edeceğiniz en iyi seçeneklerden biridir. Ülkenin farklı alanlarında yabancılara İngilizce öğretmek amacıyla kurulmuş pek çok okul bulunur. Size en uygun dönemi belirleyerek bir dil okuluna ön kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitiminizden en iyi şekilde verim almanız için bir takım noktalara dikkat etmenizi öneririz. İngiltere dil okulları ana dili İngilizce olan öğretmenlerden eğitim almanızı sağlar.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI