Almanya Dil Okulları

DİL OKULLARI
6 Şehir
9 Okul
Almanya Dil Okulları Header Görseli

Almanya,16 bağımsız federalden oluşan ve 82,000,000 nüfusa sahip, Avrupa’nın en kalabalık ülkesidir. Öğrenci nüfusu oldukça fazla olan ülkenin tercih edilmesinin en önemli sebebi eğitim kalitesidir. Almanya almanca dil eğitimi için en önemli destinasyondur. Bu sebeple ülkemizden her sene binlerce öğrenci Almanca dil eğitimi almak , bu kaliteli eğitimden faydalanmak için Almanya dil okullarını tercih etmektedir. 

Almanya Dil Okulları için; Berlin, Köln, Hamburg, Münih, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf en çok tercih edilen şehirlerdir. Almanya Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş Almancası Kursları, Doktorlar ve Hemşireler için Almanya, TestDAF Sınav Hazırlık, Almanca Üniversite Hazırlık en çok tercih edilen programlardır.

Almanya dil okulları birçok konaklama alternatifi sunmaktadır. Almanya’da dil eğitimi alırken aile yanında, hostelde veya yurtta konaklayabilirsiniz. Almanya dil okullarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır ve ücretleri aylık 300 ile 500 Euro arasında değişmektedir.

Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkesi olma özelliğini ulaşımda da net bir şekilde göstermektedir. Şehirlerarası ulaşım ve şehir içi ulaşımlar kontrollü bir şekilde düzenlenmektedir. Öğrenciler konforlu ve bir o kadarda kurallara dikkat eden otobüs, tren, metro veya tramvaylar ile istenilen noktaya veya bölgeye rahatlıkla geçiş yapabilmektedirler.

Almanya Dil Okulu Fiyatları okula ve okulun bulunduğu şehirlere göre farklılık göstermektedir. Butik veya zincir dil okullarının yılın farklı zamanlarında yapılan %15 ile %25 arasında değişen dönemlik indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Almanya’da Dil Eğitimi ve Almanca Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Almanya Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Almanya’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Almanya Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım? Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

90 güne kadar olan eğitimler için turist vizesi, 90 günden uzun eğitim için öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Haftalık ortalama 150 Euro yaşam masraflarınız için yeterli olmakta; aynı zamanda bu rakam kişiden kişiye de değişiklik göstermektedir.

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı, otel konaklama gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Almanya vizelerinde okul ödemeleri vizeden önce yapılır, öğrenci doğrudan banka havalesi ile okula parayı gönderir. Sonrasında vize başvurusu yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.