International Year One Programları

International Year One Programları görseli

International Year One

İngiltere'de lisans eğitimi almanın birçok öğrencinin hayali olduğunu biliyoruz. Ancak hepimiz bu üniversitelere kabul alabilmek için yeterli dil puanına ve akademik başarıya sahip olmayabiliriz.

International Year One, İngiltere'de lisans eğitimi almak isteyip gerekli şartları sağlayamayan öğrencilere aracı kurumlar tarafından sağlanan bir foundation programıdır. Lisans eğitimi öncesi bir ön hazırlık yılı olarak adlandırabileceğimiz International Year One sonrasında öğrenciler başarılı oldukları takdirde direkt olarak lisans eğitiminin ikinci yılına geçiş yaparlar.

Lisans eğitimlerine yurt dışında devam edecek öğrencilerin en büyük çekincelerinden biri eğitim sistemine adapte olup olamayacaklarıdır. Tüm diğer foundation sistemleri gibi International Year One da İngiltere'deki eğitim sistemi ile ülkemizdeki eğitim sistemi arasındaki eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, lisans eğitiminin ikinci yılına direkt olarak geçiş sağladığınız için hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf edebilirsiniz.

Kimler International Year One Programına Katılabilir

International Year One, 12 yıllık eğitim sürecini tamamlamış ve IELTS skoru en az 4.5 olan öğrenciler için uygundur. İngiltere'de bir lisans programına kabul alabilmeniz için genellikle skorunuzun IELTS 6.5  olması gerekmektedir.

International Year One, doğrudan lisans derecesinin ikinci yılına geçiş yaparak eğitiminde zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen uluslararası öğrenciler için önemli bir fırsat sunar. Bununla birlikte, uluslararası kaynaklardan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için temel becerilerinizi geliştirerek sizi  hem akademik hem de profesyonel hayata hazırlar. 

International Year One programınız size özel tasarlanmaktadır. Hayalini kurduğunuz ünivesitenin gerek gördüğü akademik becerilere ve dil seviyesine ne kadar sürede ulaşacağınız, başlangıç seviyenize göre değişiklik göstermektedir.

İngilizce seviyelerine göre alacağınız dersler akademik İngilizce, ödev ve sunum hazırlama gibi konular üzerine olacaktır. Yani program İngilizce dil becerilerinizi ve akademik bilginizi geliştirirken seçtiğiniz lisans programının ikinci yılına ilerlemeye hazırlar.

İngiltere'nin en iyi üniversitelerine doğrudan geçiş yapmayı garanti eden International Year One programları hakkında detaylı bilgi almak için akademik danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, size en yakın United Towers ofisini ziyaret edebilirsiniz.

Programı Sunan Okullar