Yüksek Lisans Programları

Yüksek Lisans Programları görseli

Yurt Dışında Yüksek Lisans Eğitimi

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak birçok yeni mezunun hayalidir. Çünkü yurt dışında yüksek lisans derecesi aldığınızda yabancı bir dilde profesyonel çalışma yetkinliğiniz olduğunu kanıtlamanın yanı sıra güçlü networkler kurma şansınız olur. Bu sayede uluslararası iş deneyimi kazanabilir, ister ülkenizdeki ister bulunduğunuz ülkedeki iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Günümüzde lisansüstü eğitim almak özellikle bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için zorunluluk hâline gelmiştir. Yüksek lisans sadece akademik kariyer planlayan öğrenciler için değil, iyi pozisyonlarda işe başlamak isteyenler için de bir gereklilik demek yanlış olmaz. İşverenler, adaylar arasında seçim yaparken yüksek lisans derecesine sahip olan başvurulara öncelik verebilir. Bununla birlikte bir alanda uzmanlaşmış olmak CVnizi birkaç adım öne çıkarır.

United Towers, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere Kanada, Almanya, İrlanda, Avustralya, İtalya, Dubai, Polonya, Macaristan ve Çekya gibi birçok ülkede lisansüstü eğitim programlarına öğrenci yerleştirmeleri yapmaktadır.

Yüksek lisans programları genellikle bir yıl sürmekle birlikte alacağınız eğitim ve tercih ettiğiniz ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Yüksek lisans eğitimi boyunca yarı zamanlı olarak çalışabilir, bağlantılarınızı artırarak mezuniyetiniz sonrasında iş başvurularınız için referanslar edinebilirsiniz.

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin yabancı dil yetkinliklerini kanıtlamaları ve bir lisans diploması sunmaları gerekmektedir. Master programlarında okul kabul şartları okul sıralamasına ve bölümlere göre değişmektedir. Ancak genel anlamda hazırlamanız gereken belgeleri sıralayabiliriz:

  • Lisans diploması
  • IELTS, Duolingo ya da TOEFL sonuçları
  • GMAT/GRE sonuçları
  • Portfolyo (Sanat, tasarım ve mimarlık gibi bölümler için)
  • CV
  • Niyet Mektubu
  • Referans Mektubu

Kariyerinizi şekillendirmek istediğiniz alanı belirlemenin, doğru ülke ve bölüm kararı vermenin yeni mezun öğrenciler için oldukça zorlayıcı olabileceğinin farkındayız. United Towers 20 yılı aşkın bir süredir yurt dışında yüksek lisans yerleştirmeleri yapmaktadır. Seçenekler arasında sizin akademik yolculuğunuza en uygun lokasyonu ve üniversiteyi saptayabilmek için akademik danışmanlarımızla iletişime geçebilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.