Yurtdışında Staj Nedir?

Yurtdışında Staj Nedir? görseli

Hedeflediğiniz kariyere ulaşmanın tek yolu, günümüzün rekabetçi iş ortamına kendinizi en üst düzeyde hazırlamış olmanızdır. Lisans ve Yüksek Lisans döneminde mesleki bilgi birikiminizi arttırmanın yanında, eğitiminiz sırasında ve sonrasında kendinizi iş hayatına hazırlamanız ancak önemli kurumlarda yapacağınız stajlar ile mümkündür. Yurtdışında staj programları katılımcılarına mesleki deneyim sunmanın yanı sıra, farklı kültürden insanlar ile bir arada çalışabilme, uluslararası organizasyonların işleyiş ve iş sistemlerini tanıma, farklı bir ülkede iş ve yaşam deneyimi kazanma, yabancı dil pratiğini geliştirme gibi önemli faydalar sağlayan oldukça profesyonel programlardır.

Yurtdışında Staj Programları, adayın talebi ve işverenin gereksinimlerine uygun olarak uzun veya kısa süreli, maaşlı veya maaşsız olarak düzenlenebilmektedir.

Yurtdışında Staj Programlarına uzun dönemli ve maaşlı olarak katılmanız size önemli bir iş tecrübesini minimum maliyetle edinme olanağı sunar. 12-18 Ay süreli bir Yurtdışında Staj Deneyimi, bir staj dan çok uluslararası bir iş deneyimi olarak görülmektedir. Staj döneminin uzun tutulması stajdan elde edeceğiniz kazanımları da arttıracaktır. Yine ayrıca uzun soluklu çalışma döneminde yetenek ve kabiliyetlerinizi işverenlerinize daha kolay gösterme olanağı bularak gelecek iş fırsatlarına kapı aralayabilirsiniz.

YURTDIŞINDA STAJIN AMACI

Yurtdışında staj programının amacı kariyerinin başlangıcında olan üniversite öğrencileri ve üniversiteden mezun genç profesyonellerin edindikleri bilgi birikimini kullanmaları için uygun bir fırsat yaratmaktır.

Yurtdışında yapılan staj ile katılımcılar sahip oldukları teorik bilgiler pratik anlamda da gerçeğe dönüşecek olup kariyerleri açısından ileride kullanabilecekleri geniş bir bilgiye sahip olacaklardır.

Yurtdışında yapılan staj sırasında katılımcılar elde edeceği ve tanışacakları kişiler ve yapacakları işler sayesinde Dünyanın her yerinden referanslara sahip olacaklardır.

Yurtdışında yapılan staj sayesinde bu programa katılanlar Dünyanın en önemli ekonomilerinde ve iş dünyalarında gerçek bir iş deneyimine sahip olup geri döndüklerinde iş hayatında güzel ve yeterli bir tecrübeye sahip olacaklardır.

Yurtdışında staj ile amaçlanan en önemli sonuçlardan biri de bu programa katılan kişilerin dil yeterliliklerini üst seviyeye çıkarmak ve yurtdışında yaşamaktan dolayı oluşan kendilerinin kişisel gelişimine ve özgüvenine katkıda bulunmaktır.

Internship programı ile kişilerin yeni kültürler tanıması ve yeni bir hayat görüşü kazanması amaçlanır.

Yurtdışı staj programı ile Türkiye’de ortaya çıkaramadığınız yetenekleri ön plana çıkarmak ve kişilerin bunun farkına varması hedeflenir.

Yurtdışı Staj Programı İçin En Popüler 4 Ülke