Fransa Dil Okulları

DİL OKULLARI
3 Şehir
4 Okul
Fransa Dil Okulları Header Görseli

Fransa yaklaşık 66 milyon nüfusuyla Avrupa’da “sanatın kalbi” olarak bilinmektedir. Eyfel Kulesi’nin de bulunduğu Paris, Fransa’nın başkentidir. Dünyada yaklaşık 300 milyon insan Fransızca konuşmaktadır, dünyanın birçok ülkesinde de Fransızca resmi dildir. Fransızca Eğitimi sebebiyle Fransa, son birkaç yılda hem Türk hem de diğer ülkelerden birçok öğrencinin tercih ettiği ülkelerden biridir. Fransa Dil Okulları’nın bu kadar yoğun bir şekilde tercih edilmesinin sebeplerinden biri de Fransa’nın Avrupa’nın en büyük ikinci ekonomisine sahip olmasıdır. Ticaret  departmanında çalışmak isteyen birçok kişi, Fransızca’yı CVlerine eklemek adına, Fransa’da Fransızca Dil Eğitimi almayı tercih etmektedir.

Fransa Dil Okulları kamu ve özerk akreditasyon kurumları tarafından eğitim, konaklama, fiziksel koşullar, sosyal olanaklar ve daha birçok konuda düzenli olarak denetlenmekte ve bu raporlar kamuya açık bir şekilde yayınlanmaktadır. Akredite olamayan, gerekli yeterlilikleri sağlayamayan okullara vizeye tabi öğrenciler kabul edilmemektedir. Bu sebeple Alpadia Language Schools, LSI, French in Normandy, France Langue, Eurocentres kurumlarca denetlenen okullar öğrencilerin eğitim deneyimlerini sürekli iyileştirme çabasındadırlar.   

Fransa Dil Okulları, Fransa’nın Lyon, Paris, Bordeaux, Nice, Amboise, La Rochelle, Biarritz ve Rouen bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Fransa’daki dil okullarının bazısı çok merkezlidir. Fransa Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, DELF,DALF,TCF,TEF Sınav Hazırlık, CCIP VE Certificat Voltaire en çok tercih edilen programlardır. 

Fransa Dil Kursları birçok farklı konaklama opsiyonu sunmaktadır. Aile Yanı Konaklama öğrencilere hem ana dili Fransızca olan ailelerle pratik yapma olanağı hem de Fransa kültürünü yakından tanıma fırsatı sunar. Bu açıdan aile yanı konaklama Fransa Dil Eğitimi Konaklama Alternatiflerinden en çok tercih edilenidir. Yurt Konaklamalar ise daha özgür ve daha konforlu konaklama biçimleridir. Fransa’deki birçok dil okulu 5-6 öğrencinin birlikte konaklayabilecekleri öğrenci evi seçeneği de sunmaktadır.  Bazı dil okulları konaklama alternatifini daha geniş tutarak öğrencilerine okula yakın bölgelerde bulunan otel veya pansiyonlarda konaklama imkanını da sunmaktadir. Bu tip konaklama okuldan sonra tek başına vakit geçirmek isteyen öğrencilere hitap eder.

Fransa’da yaşam öğrenciler için son derece rahattır. Fransa’da şehir içi ve şehirlerarası ulaşım sistemleri çok gelişmiştir. Fransa’da 3 havaalanı vardır. İstanbul’dan Fransa’nın birçok şehrine direkt uçuş vardır. Fransa’nın kuzeyinde ılıman iklim, güneyinde ise Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Fransa peynirleriyle,şarabıyla ve kruvasan ve makaronuyla meşhurdur. 

Fransa Dil Okulu Fiyatları okula, okulun bulunduğu bölgeye ve eğitim kalitesine göre farklılık göstermektedir. Fransa’da Ekonomik Dil Okulu opsiyonları bulunmaktadır.  Fransa Dil Okulu Kampanyaları da yılın değişik dönemlerinde yapılmaktadır. Birçok okul %15 ile %35 arasında değişen dönemlik indirimler sunmaktadır. 

Fransa’da Dil Eğitimi ve Fransa’da Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Fransa Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Fransa’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Fransa Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç başvuru içinde gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

90 güne kadar olan eğitimler için turist vizesi, 90 günden uzun eğitim için öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Haftalık ortalama 150 Euro olup kişi bazlı değişiklik göstermektedir.

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Fransa vizelerinde okul ödemeleri vizeden önce yapılır, öğrenci doğrudan banka havalesi ile okula parayı gönderir. Sonrasında vize başvurusu yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.