İŞ VE YERLEŞTİRME ÇEŞİTLERİ

İŞ VE YERLEŞTİRME ÇEŞİTLERİ görseli
Kaçırılmaması Gereken Fırsatlar: İş Fuarları

Yıllardır öğrencilerine en ideal ve uygun işleri sunma gayretinde olan UT, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da programın Amerika’daki resmi sponsoru CIEE işbirliği ile Amerika’daki işverenlerle, Work and Travel katılımcılarını aynı platformda buluşturan iş görüşmeleri düzenleyecektir.

İş fuarlarımız Road Show ve Recruit tipi olarak yüz yüze ve web kamerası üzerinden gerçekleşir. Fuarlar hakkındaki kesinleşmiş ve güncel bilgileri sezon boyu danışmalarımızdan alabilirsiniz.

Hangi İşverenler Katılıyor?

Her yaz dünyanın dört bir yerinden exchange öğrenci kabul eden eden ve Amerika’daki en popüler yaz işverenleri arasında yer alan: Six Flags, Cedar Point, Morey’s Piers, Knoebels gibi eğlence parkları; Holiday Inn, Marriott, Days Inn gibi oteller; Yellowstone, Glacier Park, Grand Canyon gibi doğal milli parklar; Chula Vista, Wilderness gibi pek çok resort ve daha pek çok otel, market, vb. işverenler iş görüşmelerimize geçen yıllarda katılan işverenler arasında olmuştur. Bu sene iş görüşmelerine hangi işverenlerin katılacağına dair bilgiler görüşme tarihlerinin kesinleşmesi ile birlikte web sitemizde yayımlanacaktır.

İş görüşmeleri fırsatlarından daha iyi yararlanabilmek için kaydınızı geciktirmeyin!

Road Show Tipi Görüşmeler

Bu görüşmelerin yüzyüze ise yeri de dahil oalcak şekilde tam tarih ve saat bilgileri katılımcılara her görüşmeden 1-2 ay önce duyurulacak ve katılan işverenlerin profilleri online panellerine yüklenecektir. Bu profillerde; işler, işverenler ve bölgeler hakkında daha fazla bilgi almanız sağlanacaktır. Bu profilleri inceleyip hızlı davranarak daha çok beğendiğiniz bir işverenle görüşmek için yerinizi ayırtabilir ve fuarda gerçekleşecek görüşmenize daha hazırlıklı katılabilirsiniz.

Road Show görüşmelerinde yüz yüze veya web kamerası üzerinden direkt işveren/işyeri yetkilisi ile görüşürsünüz. Genelde fazla sayıda öğrenci alan büyük eğlence parkları, otel ve market zincirleri gibi hacimli işverenler bu tip görüşmeleri tercih eder.

Recruit Tipi Görüşmeler

Recruit tipi görüşmeleri Road Show tipi görüşmelerden ayıran temel fark görüşmelerin işveren tarafından yetkilendirilmiş program sponsoruna ait recruiter’lar tarafından yapılmasıdır. Bu tip görüşmeler bünyesinde daha fazla işveren ile birlikte Amerika’nın daha fazla ve farklı yerlerinden iş seçeneği barındırır. Yani, Recruit görüşmelerime her yıl firma bazında daha az sayıda öğrenci alan ama toplamda hem sayı olarak daha fazla hem de pozisyonların bulunduğu yerler olarak daha çeşitli seçenekler sunabilen işverenler katılır.