10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6663 sayılı yasaya göre artık 25 yaşını doldurmamış ve eğitimi devam eden öğrencilerden pasaport harç ücreti alınmayacaktır.Pasaport başvurusunda bulunmak için öncelikle https://randevu.nvi.gov.tr sitesinden randevunuzu almalı ve verilecek randevu tarihinde randevuyu almış olduğunuz nüfus müdürlüğüne aşağıdaki evraklarla birlikte gitmelisiniz:

Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Evraklar:

1. TC nüfus cüzdanı/kimlik kartı aslı ve fotokopisi (Üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu TC nüfus cüzdanı aslı)
2. İki adet biyometrik fotograf (Son 6 ayda çekilmiş, 5cmx6cm ebatlarında, fonu beyaz.)
3. Pasaport Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı. (Dekontun üzerinde Tahsil Edilmiştir kaşesinin olmalıdır ve tahsilatı yapan memurun ıslak imzası bulunmalıdır. Bu ücret Ziraat Bankası’nda yatırılabilir. )
4. Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı

NOT: Pasaport müracaatlarının şahsen yapılması gerekmektedir! Ayrıca her yılbaşı pasaport harç ve defter ücretlerine zam gelmektedir. Güncel ücretler için randevu.nvi.gov.tr/pages/applicationprices sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI