Malta Dil Okulları

DİL OKULLARI
5 Şehir
9 Okul
Malta Dil Okulları Header Görseli

Malta dil okulları, hem İngilizce eğitimi hem de eğlenmek için son zamanlarda en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Malta sıcakkanlı halkı, butik ve zincir dil okulu seçenekleri, eğlenceli ortamı, 30’u aşkın dil okulu opsiyonu ile her yıl 30.000’den fazla öğrenciyi ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında uluslararası öğrenciler tarafından dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında öncü olmasının sebebi, Avrupa’nın birçok noktasına yakın konumda olması ve İngiltere ve Amerika gibi ülkelere nazaran daha ekonomik koşullarının olması, güneşin, denizin, plajın, açık hava konserlerinin ve partilerinin öğrencilere İngilizce öğrenirken bir yandan da eğlenme imkânı sunmasıdır.

Malta Dil Okulları, St Julians, Sliema ve Valetta şehirleri başta olmak üzere butik ve zincir okullarda eğitim vermektedir. Bu bölgeler Malta’nın kalbi diyebileceğimiz, en turistik bölgeleridir. Bununla birlikte Malta dil okullarında 4,8,12,24 hafta şeklinde konaklama ücretlerinin dahil olduğu paket programlar sunulmaktadır. Kurs ücreti, kurs kayıt ücreti, konaklama, ders kitapları ve materyaller, uçak bileti gibi birçok hizmetin dahil olduğu paket programlar öğrenciler için hem çok ekonomik hem de avantajlı olmaktadır.  Malta Dil Okulları’nda birçok farklı program seçeneği sunulmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Dönem Programları, TEOFL, IELTS Sınav Hazırlık Programları, İş İngilizcesi Kursları, Yaz Okulları en çok tercih edilen programlardır.

ESE Malta, EC Malta ve IELS Malta Malta’nın En iyi Dil Okulları arasında gösterilmektedir. BELS ve Lingutime butik Malta Dil Okullarıdır. Clubclass, Malta’nın en ekonomik dil okullarının başında gelmektedir. AM Languages, ACE Malta ve ELA , Malta’nın çokça tercih edilen diğer dil okullarıdır. 

Malta dil okulları konaklama opsiyonları oldukça fazladır. Malta’ya dil eğitimi için giden öğrenciler genellikle yurt, apart ya da aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler. Öğrencilerin, okulların kendi bünyesinde bulunan yurtlar ve apartları seçmelerinin birincil sebebi; maliyetlerinin daha düşük olması, hemen hemen hepsinin okula ve birçok yere yürüme mesafesinde olması ve bunun yanı sıra uluslararası öğrencilerle yeni çevre edinip dil pratiği yapılmasıdır. Aile yanı konaklama da öğrencilerin bir diğer tercih ettikleri konaklama tipidir. Malta’nın kültürünü almış bir ailenin yanında kalarak hem dil pratiği yapabilir hem de Malta’nın kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Ülkede ulaşım çok rahattır, genellikle ulaşım toplu taşıma otobüslerle ve bisikletlerle sağlanmaktadır, küçük bir ülke olduğu için metro veya tren bulunmamaktadır.

 Malta Dil Okulu Fiyatları okula, okulun bulunduğu bölgeye ve eğitim kalitesine göre farklılık göstermektedir. Malta Dil Okulu Kampanyaları genellikle yıl boyu devam etmekte ve %20-%25 oranında indirimler sunmaktadır. Malta 2019 Paket Fiyatları eğitim ve konaklama dahil 8 haftalık 1950 ile 2800 Euro, 24 Hafta ise 4950 ile 6200 Euro arasında değişmektedir.

Malta’da Dil Eğitimi ve Malta Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Malta Dil Okulu Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz.  

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Malta’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Malta Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz. Deneyimli danışmanlarımız sizi en kısa sürede bilgilendireceklerdir.

Sık Sorulan Sorular
Eğitim süresi ne kadar?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim süresi en az 2 hafta olup, 2 hafta ve üzerinde arzu ettiğiniz süre için eğitim alabilirsiniz.

Hangi tarihlerde eğitimime başlayabilirim?
Artı ikonu Eksi ikonu

Kurslar her Pazartesi başlamakta olup, istediğiniz tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemlerime ne zaman başlamalıyım?
Artı ikonu Eksi ikonu

Karar verdiğiniz en kısa zamanda kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. En geç başvuru içinde gitmek istediğiniz tarihten en az 6-8 hafta önce başvuru yapmanızı öneririz. Konsolosluk işlemleri bazen normalden uzun sürdüğünden geç başvurular gidiş işlemlerinizi ve planlarınızı yavaşlatabilir.

Hangi hizmetleri sizden alacağım?Ücretli mi?
Artı ikonu Eksi ikonu

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ülke, okul ve konaklama seçimlerinizi, vize başvuru sürecinizi, vize evraklarınızın hazırlanması ve vize randevunuzun alınması işlemlerini, ülke oryantasyonunuzu birlikte gerçekleştiriyor olacağız. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak; dil okulu başvurularında herhangi bir danışmanlık veya rehberlik ücretimiz bulunmamaktadır.

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

90 güne kadar olan eğitimler için turist vizesi,90 günden uzun eğitim için öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Dil eğitim sırasında çalışma imkanım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

13 hafta ve üzeri eğitimlerde 84 günü doldurduktan sonra haftada toplam 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir.

Eğitim ücretleri ne kadardır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Eğitim ücretleri seçeceğiniz program ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?
Artı ikonu Eksi ikonu

Yurt, aile yanı, ev paylaşımı, otel konaklama gibi seçenekler mevcuttur ancak kendi konaklamanızı ayarlama imkanınız da bulunmaktadır.

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?
Artı ikonu Eksi ikonu

Malta vizelerinde okul ödemeleri vizeden önce yapılır, öğrenci doğrudan banka havalesi ile okula parayı gönderir. Sonrasında vize başvurusu yapılır.

Pandemi sürecinde okulların COVID 19 planları nelerdir?
Artı ikonu Eksi ikonu

Okullar hükümet tarafından alınan önlemlere göre planlarını belirler ve güncel durumları danışmanlarımız tarafından takip edilerek öğrencilerimiz ile paylaşılır.