Chicago Dil Okulları

DİL OKULLARI
19 Şehir
1 Okul
Chicago Dil Okulları Header Görseli
Filtre ikonu Filtrele Arama ikonu
Kapatma ikonu Amerika
ŞEHIRLER
OKULLAR

Dünya'nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Chicago, Illinois eyaletinde, Michigan Gölü'nün güneybatı kıyısında yer alan mimari zenginliklerle dolu Amerika’nın en büyük üçüncü şehridir. 1833 yılında kurulan şehir, 1885 yılında ilk ve en yüksek gökdelenin bu şehirde yapılması ile de tarihe geçmiştir. Ünlü Sears Kulesi (110 katlı bina) bu şehirdedir. Göle nazır olan şehir merkezinde gökdelenlerin ve renkli sokakların yanı sıra, görülmesi gereken birçok ünlü mekanda bulunmaktadır. Alışveriş tutkunları için dünya’nın en büyük alışveriş caddelerinden State Street’te, birçok lüks butik ve zincir mağazalara ev sahipliği yapmaktadır. The Windy City olarak bilinen Chicago, 2017 yılında 54 milyon turiste ev sahipliği yapmıştır ve bu oranın bir kısmını Chicago’ya dil eğitimine gelen öğrenciler oluşturmaktadır.

Chicago Dil Okulları’nda eğitim alırken, ünlü Milenium Parkını ziyaret edebilir, göl kenarında birçok aktiviteye ev sahipliği yapan Navy Pier’de eğlenebilir, The Loop olarak anılan tarihi şehir merkezinde gezebilir, ünlü Michigan gölünde dinlenebilir, meşhur 110 katlı Sears Towers’ı , rasathane müzesi olan Planetarium ve birçok turistik yeri görebilirsiniz.

Chicago Dil Okulu Fiyatları okullara göre değişkenlik göstermektedir. Chicago Ekonomik Dil Okulları arasında gösterilen Stafford House programlarında haftalık ücretler 270-300 USD arasındadır. Bu okul Chicago’nun Ekonomik Dil Okulu arasında olsa da akademik olarak belirli standartların üzerinde, akredite dil okullarındandır.

Chicago’nun En İyi Dil Okulları arasında yer alan Kaplan International, EC ve ELS dil okullarında ise haftalık ücretler 300-350 USD arasındadır. Bu okullar eğitim kalitesi ve üst düzey eğitim kadroları ile Chicago’nun en kaliteli dil okulu olma özelliklerini başarıyla sürdürmektedirler.

Chicago dil okulları öğrencilerinin başarılı bir eğitim süreci geçirmelerine yardımcı olmak için kaliteli ve konforlu konaklama seçenekleri sunmaktadır. Aile yanı, öğrenci evi ve pansiyon konaklaması başta olmak üzere farklı konaklama alternatifleri de mevcuttur.

Chicago Dil Okulları Konaklama Fiyatları aile yanı 290-320 USD arasında değişirken Chicago Yurt Konaklama Fiyatları 275-400 USD arasında değişkenlik göstermektedir. Chicago dil okullarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği yurt veya apart konaklamalarıdır.

Chicago’da ulaşım çok rahat ve gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahiptir. Ulaşımınızı trenler, otobüsler ve bisikletlerle rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Trenlerin şehir içinde yolların üstünden geçiyor olması mimariye farklı bir etki yaratmaktadır. Toplu ulaşım Chicago’da bir yere gitmenin en yaygın ve en ekonomik yoludur.

Chicago’da yıl boyunca genel sıcaklık 11-12 derece civarındadır. Yılın en sıcak günleri Temmuz ve Ağustos aylarında olup 35-40 dereceyi bulmaktadır. Yılın en soğuk günleri ise genellikle Ocak ve Şubat ayında yaşanır sıfırın altında 25’lere kadar inmektedir.

Chicago Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Chicago Dil Okulları Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz. 

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Chicago’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Chicago Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz.