Oxford Dil Okulları

DİL OKULLARI
23 Şehir
6 Okul
Oxford Dil Okulları Header Görseli

12. Yüzyılda kurulan, Dünya’nın en prestijli eğitim kurumu , Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Oxford, tam bir eğitim şehridir. 155000 nüfusa sahip Oxford’da hemen her köşe başında Oxford Üniversitesi’ne ait kolejleri, sosyal alanları, kiliseleri görmek mümkündür. 1800’lü yıllardan bu yana ana dokusu bozulmayan şehir masalsı bir tarihselliğe sahiptir. Oxford Üniversitesi’nin yanı sıra Oxford Brookes Üniversitesi’nin de bulunduğu şehirde nüfusun ¼’ü öğrencilerden oluşmaktadır. Bu özelliği ile İngiltere’nin en öğrenci yoğun şehri Oxford’dur.

Londra’ya coğrafi yakınlığı ve neredeyse her 15 dakikada bir yapılan tren seferleri ile 55 dk’da Londra’nın merkezine ulaşmak mümkündür. Oxford öylesine huzur verici, büyüleyici bir şehirdir ki birçok profesyonel Londra’da çalışıp Oxford’da yaşamayı sürdürmektedir. Küçük bir şehir gibi gözükse de Oxford’a birçok kütüphane, müze, devasa şehir parkları, spor alanları, oldukça büyük bir alışveriş merkezi, birçok ünlü restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Çok fazla sayıda uluslararası öğrenci, öğretim görevlisi ve profesyonelin çalıştığı, yaşadığı şehirde her dine, inanca ve yaşayışa büyük bir saygı duyulmaktadır. Her yıl on milyonun üzerinde turistin geldiği şehir merkezi, sürekli canlı ve hareketlidir.

Oxford denildiğinde üniversite ve kolejlerin yanı sıra dünyaca ünlü Bodleian Kütüphanesi, Ashmelon Müzesi, Carfax Kulesi, Natural History ve Pitt River Müzeleri, Corn Market, Harry Potter filmlerine ev sahipliği yapan Christ Church, Port Medow, Cutteslow ve Üniversite parkları akla gelmektedir.

Oxford hava sıcaklığı da eğitime son derece elverişlidir. Kış aylarında sıcaklık 2-10 derece arasında değişirken yaz aylarında sıcaklık 12-24 derece arasındadır. Oxford’da nadiren de olsa yılda 1-2 kez kar yağmaktadır.

Oxford’un bu tarihi eğitim atmosferi birçok öğrenciyi Oxford Dil Okulları’na çekmektedir. Oxford’da Dil Okulları genel olarak şehir merkezi ve Banbury Road üzerinde konumlanmıştır. Kings, Kaplan, Regent, The Oxford English Centre ve EC Oxford’un en iyi Dil Okullarıdır. CES , Oxford International, OHC ise Oxford Ekonomik Dil Okullarıdır.

Oxford Dil Okulu Fiyatları, uzun dönem genel İngilizce haftalık ücretleri 140-290 GBP değişmektedir. Oxford Dil Okulu Konaklama Ücretleri ise aile yanı haftalık 180-230 GBP, yurt konaklamaları ise 235-355 GBP arasındadır.

Oxford Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgileri, öğrenci yorumlarını, okul resmi broşürlerini ve Oxford Dil Okulları Fiyat Listelerini okul detay sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca okul tanıtım sayfalarında ki ‘Teklif İste’ butonunu tıklayarak eğitim planınıza göre en güncel fiyat teklifini alabilirisiniz.

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Manchester’da bulunan dil okullarının resmi temsilcisi olup, katılımcılarına en iyi-en doğru fiyatı sunmaktadır. Oxford ve Oxford’da ki Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat teklifi almak için lütfen bilgi istek formunu doldurunuz.