Neden United Towers ile Yurtdışında Üniversite

Neden United Towers ile Yurtdışında Üniversite görseli

Her yıl binlerce Türk öğrenci lisans veya yüksek lisans eğitimi için yurtdışında üniversite alternatiflerini araştırmaktadır.  Yanlış yönlendirmeler, eksik maliyet hesapları ve yanlış analizler sebebiyle birçok öğrenci yurtdışında üniversite eğitimi almaktan vazgeçmekte veya yanlış tercihler yaparak başarısız olmaktadır. Yurtdışında üniversite seçimi ve başvuru süreci şansa bırakılamayacak kadar hassas bir konudur.

Yurtdışında üniversite alternatifini düşünen her adayın öncelikle aşağıdaki soruları kendisine ve birlikte çalışmayı düşündüğü danışmanına sorması gerekmektedir. 

 

  • Yurtdışı eğitim benim için uygun mu? 
  • Liseden yeni mezun olmuş biri olarak ailemden uzakta farklı bir ülkede yapabilir miyim? 
  • Hangi Ülke de Hangi Üniversite de Hangi Bölümü tercih etmeliyim?
  • İlgili Ülkede ki üniversite de okumanın koşulları nelerdir? Bu koşulları nasıl sağlarım? 
  • Seçtiğim Yurtdışında ki Üniversitenin YÖK denkliği var mıdır? 
  • Beni Yurtdışında Üniversite okurken nasıl bir ortam bekliyor? 
  • Yurtdışında Üniversite Eğitimi alırken nerede barınacağım? Seçtiğim üniversite hangi konaklama opsiyonları sunuyor?
  • Tercih etmeyi planladığım üniversitenin sosyal imkanları nelerdir?
  • Toplam maliyet nedir? Bu maliyetlere uygun finansal kaynağım var mı?
  • Vize süreci nasıl bu işlemleri kim yürütecek 

 

Uzman bir yurtdışı eğitim danışmanının kontrolünde bu soruların cevapları doğru tercihleri yapmanızı sağlayacaktır.  United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Türkiye’de bulunan yerel ofislerinde ve İngiltere’nin en önemli eğitim şehri Oxford’da bulunan akademik ofisinde Yurtdışında Üniversite Deneyimine sahip danışmanları ile öğrencilere en doğru bilgileri sunarak, üniversite seçiminden, başvuru sürecinin yürütülmesine, vize işlemlerinden seyahat ve karşılama organizasyonlarına kadar öğrencilerine tam danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Dünyanın farklı ülkelerinde ki birçok önemli Üniversite’nin Türkiye Resmi Temsilcisi olan United Towers denkliği bulunmayan eğitim kurumları ile çalışmamaktadır. 

Polonya ve Macaristan gibi öğrencilere yerel destek sunulmasının gerekli olduğu ülkelerde anlaşmalı yerel servis sağlayıcıları ile çalışarak öğrencilere konaklama, oturum işlemlerinin tamamlanması, oryantasyon vb hizmetler ilgili ülkelerde verilmektedir bu da öğrencilerin eğitimlerine sorunsuz bir şekilde başlaması ve devam etemsini sağlamaktadır.

İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunan akademik ofis deneyimli yerel danışmanları ile İngiltere’de dil eğitimi veya farklı amaçlarla bulunan öğrencilere İngiltere Üniversiteleri’ne kabul hizmeti sunmaktadır.

Yurtdışı Üniversitelerinde En Popüler 5 Ülke