University of California Los Angeles (UCLA) Extension Logo

University of California Los Angeles (UCLA) Extension

Amerika / Los Angeles

Okulun Resmi Web Sitesini İncelemek İçin Tıklayın

University of California Los Angeles (UCLA) Extension

10 kampüslü University of California sisteminin hayii prestijli üniversitelerinden biri olan University of California Los Angeles; Los Angeles'ın popüler ve seçkin bölgelerinden Westwood'da yer almaktadır. Westwood Village ayrıca Los Angeles'ın en güvenli bölgelerinden de biridir. 1919 yılında kurulmuş köklü bir üniversite olan UCLA, University California üniversiteleri arasında en büyük kampüse sahip olandır. 40000'den fazla öğrencisiyle Amerika'nın önde gelen araştırma üniversitleri arasındadır.

Bünyesinde; uluslararası öğrenciler için dil okulları sertifika programlarını barındıran UCLA Extension, üniversitenin bir birimidir. Dil okulu programları American Language Center bünyesinde sunulmaktadır. Center çatısı altında; Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, Amerikan Kültürü ve İletişim dersleri sunulmaktadır. Dil okulu programları genellikle UCLA Extension'un Lindbrook Merkezi'nde yürütülmektedir. Binada son teknoloj ile donanmış sınıflar, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci ortak alanı ve bir bahçe bulunur. American Language Center öğretim üyelerinin birçoğu İngilizce Öğretmenliği alanında Master derecesine sahiptir. Okul; Amerika'da üniversite okumak isteyen öğrencilere Akademik Danışmanlık da vermektedir. Lannguage Partner Program ile öğrenciler UCLA'de okuyan Amerikalı öğrencilerle konuşma pratiği de yapabilmektedir.

Amerika'nın en prestijli akreditasyonlarından biri olan CEA'e sahip olan American Language Center'da özellikle Akademik Yoğun İngilizce alan öğrenciler için sunulan seçmeli dersler çok çeşitlidir. Amerikan Telaffuzu, Akademik Kelime Bilgisi, Edebiyat ve İngilizce, Amerikan Deyimleri ve Argo, TOEFL ve IELTS Hazırlık, Günce Olaylar, İngilizce ve Film sunulan derslere örneklerdir.

UCLA Extension bünyesinde bir de Sertifika Programları sunulmaktadır. Seritifka programları; Sosyal Bilimler, İşletme, Yönetim ve Hukuk, Mühendislik ve Teknoloji, Medya ve İleitşim ve Güzel Sanatlar başlıkları altında toplanmaktadır.

Genel Bilgiler

 • Eğitim Verilen Mekan

  Kampüs

  Öğrenci Kapasitesi

  500

  Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı

  18

  Yaş Ortalaması

  25

  Minimum Yaş

  18

  Ders Süresi

  50 dk

  En Yakın Havaalanı

  Los Angeles International

  Üniversite Yerleştirme Hizmetleri

  Var

Sunduğu İmkanlar


 • Wi-Fi

 • Bilgisayar Erişimi

 • Kafeterya

 • Avlu/Bahçe

 • Kütüphane

 • Yüzme Havuzu

 • Oyun/Öğrenci Salonu

 • Spor Sahası/Salonu

Programlar

Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.

Konaklama

Yurtdışı eğitim için gidilen ülkenin kültürünü daha yakından tanımak o kültürden insanlarla aynı ortamı paylaşmak ve daha doğru yabancı dil pratiği yapabilmek için aile yani konaklama ideal bir alternatiftir. Aileler dil okulları tarafından belirli kriterlere göre özenle seçilmiştir. Öğrenciler aile yanlarında tam pansiyon ya da yarım pansiyon şeklinde kalabilirler. Aile yanı konaklama opsiyonunda bazı dil okulları çift kişilik konaklama seçeneği de sunmaktadır. Genel olarak aile yanlarında internet erişimi bulunmakta olup bazı aileler bu hizmet için extra ücret talep edebilmektedir.

Okullar tarafından sunulan bu evlerde farklı milletlerden 5-7 öğrenci tek kişilik veya çift kişilik odalarda konaklarlar. Ev ile yurt arası bir çözüm olan bu alternatifte öğrenciler kendi yemeklerini yapmak ve evin genel düzenini sağlamakla yükümlüdürler. Bu konaklama tipi daha fazla milletten ögrenciyle tam bir uluslararası ortamda yaşamak isteyen ve bağimsizliğina düşkün öğrenciler için oldukça uygundur.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI

ÖN KAYIT YAPTIR

Ön Kayıt Formu, kayıt sürecini hızlandırma amaçlıdır. Ön kayıt formunuz tarafımıza ulaşır ulaşmaz , Okul Resmi Kayıt Formu danışmanlarımızca doldurulup tarafınıza onay ve imza için gönderilecektir. Formun imzalanması ve depozit ücretinin hesaba yatırılması ile kayıt kesinlik kazanacaktır.

TEKLİF İSTE