ELC Bristol

Lokasyon ikonu Bristol - İngiltere
ELC Bristol görseli
ELC Bristol
Lokasyon İkonu Bristol - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

1969 yılında Bristol’da kurulmuş olan ELC Bristol, İngiltere’deki en iyi butik okulların üye olduğu ‘The English Network (TEN)’ bünyesindedir. 2017 British Council denetiminde, İngiltere’de bulunan 500’e yakın dil okulunun arasından tam puan alarak 1. sıraya yerleşmiştir. ELC Bristol; British Council, English UK, ISI, IALC akreditasyonlarına sahiptir. Bir aile ortamını da bulabileceğiniz ELC Bristol’ın temel hedefi öğrenciyi destekleyici aktif bir ortam yaratmak ve bunun sonucunda öğrencinin İngilizce dil eğitiminden maksimum verimi almasını sağlamaktır. ELC Bristol, verdiği kaliteli İngilizce eğitimin yanında öğrencilerin İngiltere’de en iyi tecrübeyi yaşamalarını sağlamak için ders dışı aktivitelere de oldukça önem vermektedir. Okulun University of Bristol ile bulunan yakın ilişkileri sayesinde, ELC Bristol öğrencileri Üniversite öğrenci topluluklarına da üye olabilmektedir. 200’ü aşkın bu topluluklarda ve 50’ye yakın spor kulüplerinde öğrenciler spordan kültürel aktivitelere ilgilerini çeken birçok alanda aktif olarak yer alabilirler.

ELC Bristol, Bristol’ın en güzel noktalarından birinde bulunur ve 2 tarihi binada öğrencilere eğitim vermeyi sürdürmektedir. Toplamda 17 sınıfı bulunan ELC Bristol, University in Clifton’a sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Genel İngilizce olarak standart 28 derslik (21 saat) bir program sunar. Fakat bu yoğun programı yeterli bulmayan ya da ek derslere katılmayı tercih eden öğrenciler her hafta sunulan 2 saatlik Konuşma Sınıflarına ücretsiz katılabilir ve böyle pratik yapma olanağını elde edebilir. Ayrıca Jobs Club, Film Club ya da Self-study gibi ek olanaklar da öğrencilere ücretsiz sunulmaktadır. ELC Bristol öğrencilerine eğitim verilen merkezlere birkaç dakika yürüme mesafesinde olan öğrenci yurdu ve çoğunlukla yürüme mesafesinde olan aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Genel Bilgiler

  • Eğitim Verilen Mekan Kurs Merkezi
  • Öğrenci Kapasitesi 172
  • Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 9
  • Yaş Ortalaması 23
  • Minimum Yaş Kurs Merkezi
  • Ders Süresi 45 dk
  • En Yakın Havaalanı Heathrow
  • Üniversite Yerleştirme Hizmetleri Yok

Sunduğu İmkanlar

Wifi ikonu Wifi
Bilgisayar ikonu Bilgisayar
Kafeterya ikonu Kafeterya
Avlu/Bahçe ikonu Avlu/Bahçe
Kütüphane ikonu Kütüphane
Havuzu ikonu Havuz
Oyun/Öğrenci Salonu ikonu Öğrenci Salonu
Spor salonu ikonu Spor Salonu
Yoğun (20-30 Ders)
Artı ikonu Eksi ikonu
Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.

IELTS Hazırlık
Artı ikonu Eksi ikonu
IELTS ve TOEFL adayların İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirme ile ilgili dünyaca kabul gören sınav sistemleridir. Dünyada binlerce eğitim kurumu bu sınavların yayınlamış oldukları resmi sonuçlara göre öğrencileri kabul etmektedirler.

IELTS (International English Language Testing System) British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir. Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda lise ve üniversiteleri tarafından kabul görmektedir. Amerika ve diğer ülkelerde TOEFL eşdeğer IELTS puanları ile öğrenci kabul etmektedir.

TEOFL ise merkezi New Jersey, Princeton’da olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanmaktadır. ETS 1947 yılında kurulmuştur ve şu anda 9000’den fazla merkezde hizmet vermektedir. TOEFL Amerika başta olmak üzere on binden fazla eğitim kurumu tarafından kabul edilmektedir.

Eğitim hayatını yurtdışında sürdürmek isteyen öğrencilerin üniversite ve dengi kurumlardan kabul alabilmesi için bu sınavlardan yeterli skorları almaları şarttır. Her iki sınav sisteminde de 4 temel dil becerisi olan konuşma, okuma, yazma ve dinleme yetenekleri test edilmekte ve puanlandırılmaktadır. Genel İngilizce programları bu 4 temel beceriyi geliştirmek için kurgulanmış olsa da katılımcıların hedefledikleri üst düzey skorlar alabilmeleri için özellikle belirli bir seviyeden sonra sınav hazırlık programlarına katılmaları tavsiye edilmektedir. Sınav hazırlık programlarında katılımcılar soru tipleri, test teknikleri, mülakat teknikleri vb konularda eğitimler almanın yanı sıra örnek sınavlar ile sınav deneyimlerini de arttırmaktadırlar.

IELTS ve TOEFL Sınav Hazırlık programları Genel İngilizce Yoğun Programlarının seçmeli dersleri (kombinasyonu) olarak verilebildiği gibi sadece IELTS veya sadece TOEFL yoğun hazırlık programları da bulunmaktadır. IELTS Sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilerin öncelikle İngiltere ve irlanda ‘da bulunan dil okulu programlarını, TOEFL’a hazırlanmak isteyen adayların ise öncelikle Amerika’da bulunan programları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Kanada ve Avustralya’da her iki sınav sistemi ile ilgili hazırlık programları sunan birçok okul bulunmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık Programı ve TOEFL Sınva Hazırlık Programı sunulan okullar ile ilgili bilgilere Yurtdışı Dil Okulları sayfamızdan erişebilirsiniz. Birebir danışmanlık ve fiyat teklifleri için lütfen United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık
Artı ikonu Eksi ikonu
Cambridge Yeterlilik Sınavı, adayların İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmeyi amaçlayan, uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Dünyada 20.000'den fazla uluslararası organizasyon tarafından kabul edilen Cambridge Yeterlilik Sınavı; Cambridge Üniversitesi tarafından 1913 yılından beri düzenlenmektedir. 

130 ülkede, 2,800 Sınav merkezi bulunan Cambridge Yeterlilik Sınavı adaylara 5 temel seviyede değerlendirme sunar; A2 (KET), B1 (PET), B2 (FCE), C1 (CAE), C2 (CPE). 

Cambridge Sınav Hazırlık Programları, Genel İngilizce Yoğun Programlarının seçmeli dersleri (kombinasyonu) olarak verilebildiği gibi sadece Cambridge Sınavı yoğun hazırlık programları da bulunmaktadır.  

Cambridge Sınav Hazırlık Programları sunulan okullar ile ilgili bilgilere Yurtdışı Dil Okulları sayfamızdan erişebilirsiniz. Birebir danışmanlık ve fiyat teklifleri için lütfen United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.
Sizden Gelenler
PELİN AYANALP Görseli

Bristol, özellikle İngiltere’nin güneyinde olduğu için kış aylarında dil eğitimine gelecek öğrenciler için çok uygun. Şe...

ELC Bristol PELİN AYANALP Konum ikonu İngiltere - Bristol
YARKIN AYDIN Görseli

Merhabalar, United Towers’la üniversitemde açılan bir stand sayesinde tanıştım ve dil okulları için kendileriyle temasa...

ELC Bristol YARKIN AYDIN Konum ikonu İngiltere - Bristol
ZEHRA ERDOĞAN Görseli

Leyla Hanım’a çok teşekkürler. Onun tavsiyesi üzerine Bristol da bulunan ELC İngiltere dil okulları programına kayıt yap...

ELC Bristol ZEHRA ERDOĞAN Konum ikonu İngiltere - Bristol
TUGBA KOSEER Görseli

Bristol; zamanın su gibi akıp geçtiği, daha ilk haftadan sanki uzun zamandır orada yaşıyormuş hissiyatı veren, yemyeşil,...

ELC Bristol TUGBA KOSEER Konum ikonu İngiltere - Bristol
EZGİ TOSUN Görseli

Bundan bir yıl önce ailemle beraber aldığım kararla 12 haftalığına İngiltere’ye gittim. İlk defa tek başına yurtdışına ç...

ELC Bristol EZGİ TOSUN Konum ikonu İngiltere - Bristol