Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu

Lokasyon ikonu Cambridge - İngiltere
Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu görseli
Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu
Lokasyon İkonu Cambridge - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız
Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu genel resmi
Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu Hakkında

Cambridge şehri, Londra’nın 70 km kuzeyinde bulunmaktadır. Şehir Cam nehri ile ortadan ikiye bölünmüş, köprülerle birbirine bağlanmıştır. Cambridge, 800 yıldır bir öğrenme merkezi ve akademik mükemmelliğin uluslararası sembolüdür. Şehrin gelişmiş otobüs ağı bulunmakla birlikte National Rail tren ağıyla da İngiltere'nin diğer şehirlerinden Cambridge'e ulaşım sağlanabilmektedir. Nehir turuna çıkmak, tarihi müze ziyaretleri gerçekleştirmek ve canlı öğrenci hayatına dahil olmak isteyen öğrenciler için Cambridge doğru adres olacaktır.

 

Sir Laurence Yaz Kampı, Cambridge Üniversitesi'nin 31 kolejinden biri olan Lucy Cavendish kampüsü içerisindeki sınıf ve konaklama birimlerinde gerçekleştirilmektedir. Kampüs, şehir merkezine 10 dk mesafededir.Haftada 21 saat ve tüm seviyelerde İngilizce öğretimi gerçekleştirilen bu kampüste, haftada 12 aktivite sunulur. Her akşam çeşitli spor, sanat, sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra pazar günleri etkinlikler ya da yerel geziler düzenlenmektedir. İngilizce dersleri; Cambridge Üniversitesi'nin tarihi-kültürü temaları ve iletişim geliştirme kombinasyonuna odaklanır. Temalı ders konuları arasında ünlü Cambridge öğrencileri, spor gelenekleri, bilimsel keşifler, üniversitenin benzersiz tarihi ve Cambridge'in dünyadaki diğer seçkin üniversitelerle karşılaştırması yer alır. Yaz okulu öğrencilerine, Cambridge Üniversitesi öğrencileriyle tanışma fırsatı verilir. Bu program, Cambridge'in merkezinde, üniversite hayatı tadında ve butik bir atmosfere sahip küçük bir kampüs deneyimi yaşamak isteyen 13-16 yaşındaki öğrenciler için oldukça idealdir. Özellikle eğitimine yurtdışında devam etmeyi planlayan öğrencilerin vizyon kazanmasına yardımcı olacak bu program, bu sene 15.yılını kutlamaktadır.

Eğitim ikonu
Eğitim Verilen Mekan
Üniversite Kampüsü
Yaş ikonu
Yaş Aralığı
13-16
Tarih ikonu
Program Tarihleri
30 Haziran - 4 Ağustos 2024
Tarih ikonu
Program Süresi
2-6 Hafta
Sınıf ikonu
Sınıf Mevcudu
16
Mezuniyet ikonu
Okul Öğrenci Kapasitesi
80
Tarih aralığı ikonu
Mesafeler
Londra 45 Dk.
Havaalanı ikonu
En Yakın Havaalanı
Stansted Havaalanı
Konaklama ikonu
Konaklama Seçenekleri
Yurt (Standart Tek Kişilik Oda), Yurt (Standart Paylaşımlı Oda)
Kurs ikonu
Haftalık Ders Saati
21 Saat
Geziler
Her hafta 1 tam gün gezi düzenlenmektedir.

Tam Günlük Geziler

Londra, Warwick Kalesi, Peterborough & Ely, Windsor.

Yarım Günlük Geziler

Bulunmamaktadır.
Aktiviteler
Basketbol, Voleybol, Futbol, Bowling, T-shirt Tasarımı, Botanik Bahçesi Ziyareti, Cam Boyama, Film Akşamları, Maske Yapımı, Dil Oyunları, İngilizce Kulübü, Temalı Partiler, Selfie Yarışması, Kil Modelleme, Bingo, Cam Nehrinde Bot Gezintisi, Ultimate Frizbi.

2024 Studio Cambridge - Sir Laurence Yaz Okulu Fiyat Listesi

Program/Süre 2 Hafta 3 Hafta 4 Hafta
Yoğun İngilizce £2.880 £3.960 £5.040

* Program fiyatlarına kayıt, kurs, tam pansiyon konaklama, aktiviteler, geziler ve toplu transfer hizmeti dahildir.

* Havalimanı gidiş ve dönüş transferleri program ücretine dahil olup Heathrow ya da Stansted Havalimanı’ndan pazar günleri gerçekleşecek varış ve ayrılışlar için geçerlidir. Farklı zaman ve havalimanı tercihlerinde ücret farkı oluşacaktır.

* Öğrencinin son haftasında Pazar günü ayrılabilmesi için yalnızca bir tam günlük gezi vardır.

*Öğrenciler 7 Temmuz haftası eğitime başlayamazlar.