Bell - The Leys School Yaz Okulu Hakkında

Cambridge’in kalbinde bulunan Leys School 1875 yılında kurulmuştur. Bell İngiltere Yaz Okullarının yapıldığı Leys School, ünlü Fitzwilliam Müzesi’ne ve Cambridge Üniversitesi’ni oluşturan 31 koleje çok yakın bir konumdadır. Cambridge’in akademik atmosferini yaşamak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği okulda bilgisayar odası, sanat odası, TV ve oyunlarla dolu ortak alanlar, oyunculuk stüdyosu, dans stüdyosu, kapalı yüzme havuzu, tenis kortları ve spor salonu bulunmaktadır. 7-10 ve 11-17 yaş arası öğrenciler için Summer Explorer Klasik Yaz Okulu ve 14-17 yaş arası öğrenciler için Young Cambridge Scholars olmak üzere iki ayrı program sunulmaktadır.

Öğrenciler 2 haftalık dönemler şeklinde sunulan standart programlar kapsamında haftada 15 saat İngilizce dil eğitimi alır ve bunun dışında haftada 3 seçmeli ders (toplamda haftada 9 saat) alma hakkı bulunmaktadır. Seçmeli ders kapsamında Basketbol, Oyunculuk, Futbol, Gazetecilik, Cambridge’te Fotoğrafçılık gibi dersler bulunmaktadır. Özellikle Tenis ile ilgili olan öğrenciler İngilizce+Tenis programı kapsamında LTA sertifikalı profesyonel tenis hocalarından ders de alabilir.

2 haftalık dönemler şeklinde sunulan Young Cambridge Scholars İngiltere yaz okulu programına katılan öğrenciler 2 haftada toplam 32 saat Matematik, Bilim, Sanat ve Tasarım ve İngiliz Edebiyatı derslerini alırlar. Buna ek olarak 2 haftada 10 saat Akademik Beceriler olarak adlandırılan, makale yazma, not tutma ve özetleme, fikirlerini rahatça ifade edebilme, IELTS sınav teknikleri gibi konuları kapsayan öğrencileri akademik hayata hazırlayan dersler alırlar.  dersleri alırlar.  Bunun yanında Cambridge Üniversitesi’nden gelen misafir konuşmacılar 2 haftada toplam 12 saat öğrencilere fizikten felsefeye birçok farklı konuda seminerler verirler. Aktiviteler kapsamında Cambridge Üniversitesi’nde katılacakları resmi bir yemek de bulunmaktadır. Bu programın amacı öğrencileri üniversiteye hazırlamanın yanı sıra dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi’nde eğitim deneyimi sunmaktır. Young Cambridge Scholars programına katılım için minimum intermediate ve üzeri dil seviyesi gerekmektedir.

Programlar

Eğitim Verilen Mekan

Özel Lise Kampüsü

Yaş Aralığı

14-17

Program Tarihleri

01-14 Temmuz 2020 / 15-28 Temmuz 2020 / 29 Temmuz-11 Ağustos 2020

Program Süresi

2 Hafta

Sınıf Mevcudu

14

Okul Öğrenci Kapasitesi

360

Mesafeler

Londra 1,5 Saat

En Yakın Havaalanı

Heathrow

Konaklama Seçenekleri

Yurt Standart Tek Kişilik / Paylaşımlı Oda

Haftalık Ders Saati

27 Saat

Gezi ve Aktiviteler

Geziler

2 haftalık programda toplamda 3 tam gün gezi düzenlenmektedir.

Tam Günlük Geziler

Londra, Cambridge, Ely, Warwick.

Yarım Günlük Geziler

Bulunmamaktadır.

Aktiviteler

Okçuluk, El İşleri, İngiliz Edebiyatı, Aşçılık, Dans, Oyunculuk, Film ve Fotoğrafçılık, Futbol, Müzik, Masa Tenisi, Voleybol, Yetenek Yarışmaları, Bilgi Yarışmaları, Film Geceleri, Oyun Geceleri

2020 Yaz Okulu Fiyat Listesi

Program/Süre

2 Hafta

4 Hafta

6 Hafta

Klasik Yaz Okulu

£2830

£5565

£8300

İngilizce ve Akademik Beceriler

£3895

-

-

* Haftalık yaz okulu program ücretlerine kayıt, eğitim, konaklama, aktivite programları, geziler ve detayları aşağıda belirtilen havaalanı transfer hizmetleri dahildir. Fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup okullar fiyatlar üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

* Havalimanı gidiş ve dönüş transferleri program ücretine dahil olup Heathrow ve Gatwick Havalimanlarından yapılmaktadır.

* Sağlık sigortası da program ücretine dahildir.

* İsteyen öğrenciler bu merkezde ek ücret ödeyerek Tenis ve Robotik Akademi programlarına katılabilmektedirler.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  20+ Yıllık Deneyim
  30000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

YUKARI

ÖN KAYIT YAPTIR

Ön Kayıt Formu, kayıt sürecini hızlandırma amaçlıdır. Ön kayıt formunuz tarafımıza ulaşır ulaşmaz , Okul Resmi Kayıt Formu danışmanlarımızca doldurulup tarafınıza onay ve imza için gönderilecektir. Formun imzalanması ve depozit ücretinin hesaba yatırılması ile kayıt kesinlik kazanacaktır.