University of Wisconsin

Lokasyon ikonu Milwaukee - Amerika
University of Wisconsin görseli
University of Wisconsin
Lokasyon İkonu Milwaukee - Amerika
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Amerika’da gösterişli şehir ışıkları ile çevrelenmiş Milwaukee, Wisconsin’de bulunan devlet ve araştırma üniversitesidir. University of Wisconsin, Milwaukee, 1885 yılında kurulmuştur. Lisans ve yükseklisans programlarıyla birlikte e-MBA eğitimleri de vermektedir. Bu okulda çok deneyimli eğitim uzmanları (Zurab Karumidze, John Brian Harley, Steve de Shazer gibi) tarafından eğitim verilmektedir. UWM öğrencilere tanınan federal mali yardım içermeyen burs imkânı ile 23bin’i lisans olmak üzere toplamda 28bin’in üzerinde öğrenci yetiştirmektedir. Princeton Review genel akademik mükemmellik ve öğrenci incelemelerine göre "2015 Midwest En İyi" üniversitesi olmuştur.
UWM’de toplam 14 fakültede 94'ü lisans, 53'ü yükseklisans ve 33'ü doktora programı olmak üzere 181 akademik program sunulmaktadır. Sunulan programlar arasında Amerika içerisinde en iyi 100 içerisinde bulunan programları şunlardır: Arşivleme ve Koruma, İşletme, Klinik Psikoloji, Eğitim, İngiliz Dili, Güzel Sanatlar, Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları, Hemşirelik, Siyaset Bilimi, Fizik Tedavi, Halkla İlişkiler, Rehabilitasyon Danışmanlığı, Toplum Hizmeti, Dil-Konuşma Patolojisi, Mesleki Terapi.
UWM Luber İşletme Fakültesinde İşletme Yönetimi üzerine kariyer yapmayı amaçlayan adaylar için MBA, Executive MBA ve öğrenciye özel MBA (Custom MBA) programları da sunmaktadır.
University of Wisconsin, Milwaukee, yerleşkede sık sık sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmekte ve öğrencilerin motivasyonu yüksek tutulmaktadır. Üniversitenin farklı spor dallarında (basketbol, Amerikan futbolu, voleybol, bowling ve buz hokeyi) faaliyet gösteren, NCAA, Division 1 ve Horizon Liglerinde bulunan 15 takımı bulunmaktadır.

UWM öğrenciler için biri yerleşke içerisinde, toplam 5 yurtta kaliteli konaklama imkanları sunmaktadır. Bunlardan en büyüğü Sandburg Halls 2700 öğrenci kapasitelidir ve 4 ayrı binadan oluşur. Öğrencilerin isteklerine göre tek kişilik ya da paylaşımlı oda seçenekleri bulunmaktadır.

Wisconsin Üniversitesi, Milwaukee ile detaylı bilgi almak ve başvuru koşullarını öğrenmek için United Towers ofislerimizden biriyle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Bilgiler

  • Üniversite Tipi Devlet
  • Kuruluş Yılı 1956
  • Eğitim Dili İngilizce
  • Öğrenci Sayısı 26037
  • Yerleşkeler Milwaukee, Wisconsin
  • Dünya Sıralaması

Programlar ve Ücretleri