SEDBERGH SCHOOL

Lokasyon ikonu Sedbergh - İngiltere
SEDBERGH SCHOOL görseli
SEDBERGH SCHOOL
Lokasyon İkonu Sedbergh - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Lake District National Park ve Yorkshire Dales yakınlarında Cumbria’da yer alan Sedbergh School, geleneksel karma eğitim sunan bir yatılı okuldur. 1525’de kurulan okulan, İngilter’nin en eski ve prestijli okullarından biridir.Okulda geleneksel ‘House System’ uygulaması vardır; bu uygulamayla Sedbergh School, İngiltere’nin en geleneksel okullarından biridir. 17000’ün üzerinde kaynağıyla 1716 yılında tekrar inşa edilen okul kütüphanesi de Sedbergh’i diğer okullardan ayıran özelliklerin başında gelir. 

Sedbergh’i diğer okullardan ayıran özelliklerin başında; eğitime yaklaşımları ve birinci sınıf fiziksel şartları gelmektedir. Öğrencilerin A level-da ve GCSE’de başarı oranı neredeyse % 100’dür. Sedbergh sonrası geçiş yapılan üniversitelerin başında Russell Group üniversiteleri gelmektedir.Ortaya koyduğu akademik başarı ile Sedbergh, 2018’de top okulların % 10’u arasına girmiştir. 

‘House System’ uygulanan okulda her öğrenci evinin kendine ait bir amblemi, rengi, sloganı ve bayrağı vardır. Erkekler için 6, kızlar için de üç öğrenci evi bulunur. Her öğrenci evinin kendi kütüphanesi, IT alanı, yemekhanesi ve ortak alanı vardır. Bu ‘Öğrenci Evleri’nde birlikte yaşayan öğrenciler bir takım olma, paylaşma ve sorumluluk duygularını en üst seviyede yaşarlar. Evlerdeki her bir öğrenci her hafta bir öğretmenden akademik danışmanlık ve yönlendirme alır. Yine ‘Evler’de yürütülen akademik yapı dışı spor ve sanatsal aktivitelerle öğrenciler bir birey olarak hayata hazırlanırlar. 
GCSE (General Certificate Of Secondary Education)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı:13-18
Program süresi:1 yıl 
Başlangıç Tarihleri:Eylül 
Haftalık Ders Saati: 30+  

Öğrenciler 14-15 yaşından itibaren İngilizce, İngiliz Edebiyatı, Matematik, Biyoloji, Kimya ve Fizik gibi temel derslerle birlikte 4 adet de seçmeli ders alırlar. Öğrenciler İngilizce, Almanca, Latince ve İspanyolca dillerinden birini seçerler. Sonrasında bir Sosyal Bilimler Seçmelisi almak zorundadırlar. Coğrafya, Klasik Medeniyet, Tarih ve Din Bilimleri bu derslere örnektir. Ayrıca bütün öğrenciler haftada 1 kişisel, sosyal gelişim ve sağlık eğitimi alırlar. 
TWO YEAR A LEVEL
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı: 16+
Program süresi:2 yıl 
Başlangıç Tarihleri:Eylül 
Haftalık Ders Saati: 30+

A Level süresince öğrenciler 3 ya da 4 ders seçmektedirler. Derslerle birlikte okul, Extended Project Qualification (EPQ) sistemini sunar. Bu sistem öğrencilere bağımsız öğrenme ve akademik becerileri geliştirme opsiyonları sunar. Program süresince öğrenciler, ayrıca kariyer koçlarıyla görüşürler; bu öğrencilerin kariyerlerine yön vermede etkin rol oynar. 

Kabul Şartları

GCSE 
Yaş : 13-18
Not ortalaması : Öğrencinin iyi bir ortalamaya sahip olması beklenmektedir. Matematik notları önemlidir.
IELTS : Skype görüşmesi ve Essay yazımı 

A LEVEL (1 YIL)
Yaş : 16+
Not ortalaması : Öğrencinin yüksek bir ortalamaya sahip olması beklenmektedir.
IELTS : Skype görüşmesi ve Essay yazımı 

Fiyatlar

EĞİTİM ÜCRETLERİ

PROGRAMLAR

YILLIK

DÖNEMLİK

A LEVEL (2 YIL)

£24450

£8150

A LEVEL (5 DÖNEM)

£24450

£8150

A LEVEL (1 YIL)

£8850

£2950

GCSE

£24450

£8150

Bütün programlar için 350 GBP kayıt ücreti uygulanmakta olup 2500 GBP depozit her program için alınmaktadır.


KONAKLAMA ÜCRETLERİ

KONAKLAMA TÜRÜ

 YILLIK

DÖNEMLİK 

TEK KİŞİLİK ÖZEL BANYOLU ODA YARIM PANSİYON (15-18 YAŞ)

£15375

£5125

TEK KİŞİLİK ÖZEL BANYOLU ODA YEMEK HARİÇ (18+ ÖĞRENCİLER)

£12375

£4125

AİLE YANI ÖZEL BANYOLU ODA YARIM PANSİYON

£11250

£3750

AİLE YANI PAYLAŞIMLI BANYO YARIM PANSİYON

£9600

£3200