ACS INTERNATIONAL - COBHAM

Lokasyon ikonu Cobham - İngiltere
ACS INTERNATIONAL - COBHAM görseli
ACS INTERNATIONAL - COBHAM
Lokasyon İkonu Cobham - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

ACS International 70'den fazla farklı ülkeyi temsil eden bir topluluğa ve 300 uzman öğretim üyesine ve personele ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası ve çok kültürlü etik anlayışı ile ve yurtdışında lise eğitiminde gün geçtikçe fark yaratmaktadır. Karşılıklı saygı ilkesine dayanarak, her öğrencinin en iyi yönlerini ortaya çıkarmak beklentilerin ötesine ulaşmak, okulun öncelikli hedeflerindendir. ACS okulunun, ingiltere’de Surrey ve Middlesex, Katar ‘da ise Doha’da kampüsleri bulunmaktadır. Okulun dünyaca ünlü müfredatı, deneyimli ve kendini adamış öğretmenler tarafından verilmektedir. Tüm başarılı mezunlar bir ABD Lisesi Diploması kazanır. Ayrıca okul öğrencilerin dünyanın herhangi bir yerinde seçtikleri üniversiteye başlama fırsatı vermektedir.

ACS Cobham, öğrencileri geniş bir akademik hazırlık ve yetenek yelpazesi ile kabul eder. Tüm öğrencilere birey olarak davranır ve kolej danışmanları en iyi ve en ödüllendirici seçimleri yapmak için onları motive eder. Okul eğitimin ötesinde bir anlayış içinde olup, öğrencileri hem İngiltere'de hem de denizaşırı ülkelerde, toplum hizmet projelerine, spor, sanat vr müfredat dışı etkinliklere katılmaya teşvik eder.


Okul, öğrencilerin ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayan kapsamlı programlar ve ABD standartlarının en iyileri üzerine inşa edilmiştir ve şunları içerir:

International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)

Advanced Placement Capstone Diploma (APCP)

Advanced Placement (AP)

US High School Diploma


ACS Okullarının Öğrencilere Sunduğu Ayrıcalıklar;

Modern kampüsler konforlu konaklama opsiyonları,

Alanında uzman, inovatif metodları başarı ile kullanan öğretmenler,

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen seçkin öğrenciler ile kurulacak dostluklar, uluslararası çevre. 


ACS Cobham, lise eğitimi için özel olarak tasarlanıp ve inşa edilen, merkezi bir lokasyona sahip, Londraya 1 saat mesafede konumlanan oldukça modern bir yerleşkedir. 14-18 yaş grubu öğrencileri kabul eden okulda gündüzlü ve yatılım eğitim imkanları mevcuttur. Her yıl 70 farklı ülkeden öğrencinin katıldığı Cobham da sosyal ve kültürel çalışmalara da büyük önem verilmektedir.


International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 16 +
Program Süresi:2 Yıl
Başlangıç Tarihleri: Eylül

14-18 yaş grubu öğrencilere yönelik hazırlanmış, uluslararası geçerliliği olan üniversite öncesi iki yıllık bir eğitim programıdır. Öğrencileri üniversitede ve sonrasındaki yaşamlarında başarılı olmaları için hazırlayan, final sınavlarının bulunduğu, akademik olarak zorlayıcı ve dengeli bir eğitim programıdır. Öğrencilerin entelektüel, sosyal, duygusal ve fiziksel esenliğini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Program, dünyanın önde gelen üniversitelerinden takdir ve saygı görmektedir. Öğrenciler aşağıdaki ilk beş gruptan herhangi bir dersi seçebilecekleri gibi, okul müfredat programına göre özel onay almış bir ders de seçebilirler.

Grup: Dil A1 – Öğrencinin en başarılı olduğu dilde (genellikle anadilinde) aldığı edebiyat dersidir.
Grup: Dil A2 – İkinci bir dilde işlenen dil ve edebiyat dersidir.
Grup: Bireyler ve Toplumlar – İşletme ve Yönetim, Ekonomi, ITGS, Felsefe ve Psikoloji.
Grup: Doğa Bilimleri – Biyoloji, Kimya, Fizik.
Grup: Matematik – Matematik (İleri Düzey), Matematiksel Yöntemler (Standart Düzey).
Grup: Seçmeliler 
IB programı, 6 alan dersi, bitirme tezi, etkinlik, hizmet zorunluluklarını içeren bir programdır. IB diploma programına aday olan öğrenciler ayrıca Bilgi Kuramı dersini de alarak bitirme tezi hazırlarlar.
Advanced Placement (AP)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 16+
Program Süresi: 1 Yıl
Başlangıç Tarihi: Eylül

16-19 yaş grubu öğrenciler, 11. veya 12. sınıfta bir yıllık AP programına katılırlar. AP dersleri 5 üzerinden notlandırılmaktadır. Sınavlar Mayıs ayının ilk iki haftasında yapılmaktadır. Sınavlara tekrar girilmek istendiğinde bir sonraki Mayıs ayı beklenmelidir. Seçici üniversiteler her dersin AP’sini kabul edilmemektedir.Group A dersleri bir tam kredi sayılırken, Group B dersleri yarım kredi sayılmaktadır.
US High School Diploma
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 14 +
Program Süresi: 1 Yıl
Başlangıç Tarihi: Eylül

Tüm ACS Cobham mezunları bir ABD Lisesi Diploması kazanır. Bir öğrencinin bu diplomayı hak edebilmesi için kurslarında en az 24 kredi kazanması ve ACS'de en az bir yıllık eğitimini tamamlaması gerekir.Öğrenciler İngilizceden minimum 4 kredi, Sosyal Bilimleri ve yabancı dillerden 6 kredi, Matematik ve Fen Bilimlerinden 6 kredi, Sanat, Drama veya müzikten 1 kredi, beden eğitiminden de 2 kredi almak zorundadır. Ayrıca transkript üzerindeki tüm konu notları minimum "C" seviyesi olmalıdır.
Advanced Placement Capstone Diploma (APCD)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 14+
Program Süresi: 2 Yıl
Başlangıç Tarihleri: Eylül

AP Capstone ,2 yıllık bir lise pilot programıdır. Programı başarıyla tamamlayan ve en az dört diğer AP sınavında 3 veya daha yüksek puan alan öğrenciler AP Capstone  Diploması veya AP Semineri ve Araştırma Sertifikası alırlar.

Kabul Şartları

IBDP
Yaş                          : 16 +
Not Ortalaması :Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
EAL                   : ACS okulunda bu programa katılmak isteyen öğrenciler, okul bünyesinde bulunan EAL (English as an Additional Language) programına katılarak lise eğitimlerine başlayabilirler. 

APCD
Yaş                  : 14 +
Not Ortalaması  : Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
EAL                     : ACS okulunda bu programa katılmak isteyen öğrenciler, okul bünyesinde bulunan EAL (English as an Additional Language) programına katılarak lise eğitimlerine başlayabilirler. 

AP
Yaş                 : 16 +
Not Ortalaması : Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
EAL                    : ACS okulunda bu programa katılmak isteyen öğrenciler, okul bünyesinde bulunan EAL (English as an Additional Language) programına katılarak lise eğitimlerine başlayabilirler. 

US HIGH SCHOOL DIPLOMA
Yaş                       : 14 +
Not Ortalaması  : ACS Okulunda, en az 24 kredi alınması ve en az bir yıllık eğitimin tamamlaması gerekir.

Fiyatlar

EĞİTİM ÜCRETLERİ

 

PROGRAMLAR

YILLIK

 

International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)

Advanced Placement Capstone Diploma (APCD)

Advanced Placement (AP)

US High School Diploma

£27.110

 

 

Bütün programlar için 225 GBP kayıt ücreti uygulanmakta olup 1500 GBP depozit her program için alınmaktadır.

Yemekli konaklamalar hafta içi sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini, hafta sonları ise kahvaltı ve akşam yemeklerini kapsamaktadır.

KONAKLAMA ÜCRETLERİ

 

KONAKLAMA TÜRÜ

 YILLIK

 

TEK KİŞİLİK ÖZEL BANYOLU ODA YEMEKLER DAHİL

£19.820