QUEENS ANNE'S SCHOOL

Lokasyon ikonu Caversham - İngiltere
QUEENS ANNE'S SCHOOL görseli
QUEENS ANNE'S SCHOOL
Lokasyon İkonu Caversham - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Queen Anne’s, Westminster'da Grey Coat Vakfı'nın bir parçası olarak 1894 yılında kurulmuş ve yaşları 11 ila 18 arasında değişen 450'den fazla çocuğun eğitim aldığı, bağımsız bir yatılı ve gündüz tedrisatlı kız okuludur. Okul, 21. yüzyılın sunduğu fırsatlar karşısında motive, kararlı ve kendinden emin bireyler halini alan, mutlu, başarılı ve bağımsız genç kadınlar yaratmayı amaçlıyor. Okul, akademik başarılarının yanı sıra müfredat dışında sunulan fırsatlardan ve sanattaki mükemmel imkanlardan oluşan zengin programlarla da tanınmaktadır. Okuldaki kız öğrencilerin büyük bir çoğunluğu, Birleşik Krallık'ın önde gelen kurumlarından Russel Grubu'nun üniversitelerini kazanmaktadır. Bu başarı, kişisel eğitmenlerinin kendilerine rehberlik yaptığı ve kapsamlı bir destek ve danışmanlığın yanı sıra küçük sınıf gruplarında eğitim alan çocukların elde ettiği bir başarıdır. Ayrıca, okulun Altıncı Sınıf Müdürü tarafından yönetilen bir süreç olan Oxbridge sınavlarında da kayda değer bir başarısı bulunmaktadır.

Ayrıca, akademik çalışmayı desteklemek amacıyla haftanın yedi günü birçok farklı kulüp ve faaliyet imkanı sunulmaktadır. Bu faaliyetler çocukların gelişimini desteklemekle birlikte öğrenmelerine, anlamalarına ve akademik eğitimin dışındaki alanlara da ilgi duymalarına yardımcı oluyor. Okul günü 08.00’de başlayıp 18.30’da sona eriyor ve buna ödevleri tamamlama süresi de dahildir. Tüm çocuklar, danstan kürek çekmeye ve alışveriş gezilerine dek birçok farklı akşam ve hafta sonu faaliyetlerinde yer almaktadır.

Okul, Heathrow Havalimanı’ndan 40 dakika ve trenle Londra’dan 40 dakika uzaklıkta, Reading ile Henley-on-Thames arasındadır. Londra’daki havalimanları için tamamen gözetimli bir havalimanı servisi mevcuttur. Okulun konumu sayesinde Londra'daki ve yakındaki Oxford ve Windsor'daki olağanüstü alışveriş imkanlarından faydalanabildiğiniz gibi Westminster Abbey ve Shakespeare dönemi deneyimleri gibi tarihi mekanlara da yakındır.

GCSE (General Certificate Of Secondary Education)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 14 +
Program Süresi:2 Yıl
Başlangıç Tarihleri: Ocak,Eylül
Haftalık Ders Saati: 30+

Kabul Şartları

GCSE
Yaş  : 15 +
Not Ortalaması  : Öğrencinin iyi bir ortalamaya sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : 5.5 +

A LEVEL
Yaş  : 15 +
Not Ortalaması  : Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : 5.5 +

Fiyatlar

EĞİTİM ÜCRETLERİ

 

PROGRAMLAR

DÖNEMLİK

 

GCSE, A LEVEL

£8.045

 

KONAKLAMA ÜCRETLERİ

 

KONAKLAMA TÜRÜ

DÖNEMLİK 

 

TEK VEYA ÇİFT KİŞİLİK ODA YEMEKLER DAHİL

£3.815

 

Bütün programlar için 175 GBP kayıt ücreti uygulanmakta olup 2500 GBP depozit her
program için alınmaktadır.

Yemekli konaklamalar hafta içi sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini, hafta sonları ise kahvaltı ve akşam yemeklerini kapsamaktadır.

Queen Anne’s okuluna başvuran öğrencilerin başarı durumlarına göre eğitim ücretleri üzerinden %15-20 oranlarında burslar sunulmaktadır. Bu kısmi burslardan faydalanmak için lütfen United Towers Danışmanlarından bilgi alınız.