EARLSCLIFFE SIXTH FORM

Lokasyon ikonu Folkestone - İngiltere
EARLSCLIFFE SIXTH FORM görseli
EARLSCLIFFE SIXTH FORM
Lokasyon İkonu Folkestone - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

1870 yılında Folkestone'un West End bölgesinde kurulan Earlscliffe,İngiltere’nin ünlü The Leas bölgesinde ve sahile yürüme mesafesi uzaklığında yer almaktadır. Earlscliffe, uzun yıllardır eğitim merkezi olarak kullanılmaktadır. İngiltere'deki tanınmış uluslararası okullarından biri olan Earlscliffe öğrencilerine sunmuş olduğu zengin akademik müfredatı,modern eğitim teknikleri ve bir çok farklı ülkeden gelen öğrencileriyle lise eğitimleri için eşsiz bir kurumdur.

Earlscliffe bünyesinde GCSE eğitimin ilk yılı olan International Transition Year ve Standart A level programı bulundurmaktadır. International Transition Year programı,A Level programını hedefleyen ancak  katılım şartlarının ve ders içeriklerinin zor olmasından dolayı programa katılamayan öğrencilerin,bu programla özel A level programına adaptasyonunu sağlamaktır.

A level programı ise,Lise Eğitiminin 3. ve 4. Yılları karşılığı olarak 2 yıllık bir programdır. Öğrencilerin 2 yıllık süreçte 4 ana alanda (derste) başarılı olması beklenir 12.sınıfta  her ana dersten haftalık 6 saat,13. Sınıfta ise 7 saatlik özel eğitimler alırlar ve alanları ile ilgili dünyaca ünlü üniversitelere yerleşim imkanı sağlarlar.

INTERNATIONAL TRANSITION YEAR
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 15-17
Program Süresi: 3 Dönem
Başlangıç Tarihi: 
Michaelmas Dönemi:Eylül-Aralık/Hilary Dönemi:Ocak-Mart/Trinity Dönemi:Nisan-Haziran

Kabul Şartları

A LEVEL
Yaş  : 16+
Not Ortalaması  : Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : 5.0 +

INTERNATIONAL TRANSITION YEAR
Yaş  : 15-17
Eğitim Durumu  : 8 Yıllık Eğitimin Tamamlanmış Olması
Not Ortalaması  : Öğrencinin iyi bir ortalamaya sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : 4.5 +

Fiyatlar

EĞİTİM ÜCRETLERİ

 

PROGRAMLAR

YILLIK

DÖNEMLİK

 

GCSE-INTERNATIONAL TRANSITION YEAR (DÖNEMLİK) BOARDING

£29.985

£11.975

 

A LEVEL (DÖNEMLİK) BOARDING

£4.785

£11.975

 

Bütün programlar için 265 GBP kayıt ücreti uygulanmakta olup 2125 GBP depozit her program için alınmaktadır.GCSE,A Level sınav  ücretleri 495 GBP’dir. Yemekli konaklamalar hafta içi sabah kahvaltısı , öğle ve akşam yemeklerini, hafta sonları ise kahvaltı ve akşam yemeklerini kapsamaktadır.Tek kişilik oda fiyat farkı dönemlik 1100 GBP’dir.

Boarding ücretlerine eğitim,konaklama ve yemek dahildir.