ADCOTE SCHOOL - SHREWSBURY

Lokasyon ikonu Shrewsbury - İngiltere
ADCOTE SCHOOL - SHREWSBURY görseli
ADCOTE SCHOOL - SHREWSBURY
Lokasyon İkonu Shrewsbury - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Kız çocuklarına özel eğitim veren bir okul olan Adcote Okulu, 1907 yılından bu yana öğrencilere yüksek standartlarda eğitim sunmaktadır. Okulun STEM derslerindeki üstün başarıları öğrencilere elit Üniversitelere giriş kapılarını da açmaktadır. 

Adcote Okulları, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra 40’ın üzerinde kulüp çalışmaları ile öğrencilerin sosyal, sportif ve sanatsal becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kız öğrencilerin entelektüel ve kendine güvenli bireyler olarak yetiştirilmesi için alanında uzman öğretmenler, öğrencilerin kişisel gelişimlerini yakından takip ederler. 

Shropshire bölgesinin tek bağımsız kız öğrencilere özel okulu olan Adcote Okulu, Bağımsız Okullar Birliği tarafından ‘2018 Academic Excellence and Innovation’ (Akademik Başarı ve Yenilik) ödüllerine aday gösterilmiştir. 

GCSE (General Certificate Of Secondary Education)
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 14 +
Program Süresi: 2 Yıl
Başlangıç Tarihleri: Eylül, Ocak, Nisan
Haftalık Ders Saati: 30+

4 Yıllık Lise Eğitiminin 1. ve 2. yılları olarak tanımlanabilen GCSE programı 2 yıllık bir eğitim sürecini kapsamakta olup öğrencileri A Level, IB Programları programlarına taşımaktadır. Öğrenciler GCSE programı kapsamında Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik, İngiliz Dili derslerini zorunlu olarak alırlar. Ayrıca Ekonomi, Sanat, Coğrafya, Tarih, Edebiyat, Fransızca, Müzik gibi seçmeli dersler alabilirler. 2 yıllık GCSE programı süresince öğrenciler ara sınavlar ile 2 yılın sonunda yapılacak ana sınava hazırlanırlar. Öğrenciler yapılan bu merkezi sınavdan 1-9 arasında değişen skorlar alırlar.
A LEVEL
Artı ikonu Eksi ikonu
Yaş Aralığı : 16+
Program Süresi: 6 Dönem
Başlangıç Tarihleri: Ocak ve Eylül
Haftalık Ders Saati: 30

4 Yıllık Lise Eğitiminin 3. ve 4. Yılları olarak tanımlanabilen A Level, akademik olarak oldukça zorlayıcı  bir eğitim sürecini kapsar. Öğrencilerin 2 yıllık süreçte 3 ana alanda (derste) başarılı olması beklenir öğrenciler 4 -5 derste tercih edebilmektedirler. A Level da öğrencilerin az ders alarak bu derslerde derinleşmesi ve üniversite eğitimi almayı planladığı alana hazır hale gelmesi beklenmektedir. İngiltere’nin en üst düzey üniversiteleri öğrencileri A Level skorlarına göre seçmektedir. A Level sınavları yıl sonunda merkezi resmi bir sınav olarak eş zamanlı tüm ülkede yapılmaktadır. Öğrenciler her dersten A* - E aralığında skorlar alırlar. 

Kabul Şartları

GCSE

Yaş  : 14 +
Eğitim Durumu  : 8 Yıllık Eğitimin Tamamlanmış Olması
Not Ortalaması  : Öğrencinin iyi bir ortalamaya sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : Okul, kendi yaptığı Skype mülakatı ile öğrencinin dil yeterliliğini ölçer.


A LEVEL

Yaş : 15+
Not Ortalaması  : Öğrencinin yüksek not ortalamasına sahip olması beklenmektedir.
IELTS  : Okul, kendi yaptığı Skype mülakatı ile öğrencinin dil yeterliliğini ölçer.


Fiyatlar

EĞİTİM & KONAKLAMA ÜCRETLERİ

 

PROGRAMLAR

YILLIK

DÖNEMLİK

 

A LEVEL, GCSE

£38,100

£12,700

 

Bütün programlar için 200 GBP kayıt ücreti uygulanmakta olup 500 GBP depozit her program için alınmaktadır. Konaklama ücretleri eğitim ücretlerine dahildir.

Adcote Okulları Okulları, başvuran öğrencilerin başarı durumlarına göre eğitim ücretleri üzerinden %35’e varan burslar sunmaktadır. Bu kısmi burslardan faydalanmak için lütfen United Towers Danışmanlarından bilgi alınız.