İNGİLTERE`NİN KALİTELİ VE EKONOMİK DİL OKULLARI

UNITED TOWERS YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
İNGİLTERE`NİN KALİTELİ VE EKONOMİK DİL OKULLARI görseli
Kullanıcı ikonu Leyla AKIN
Tarih ikonu 19 Eylül 2019
İNGİLTERE`NİN KALİTELİ VE EKONOMİK DİL OKULLARI Görseli

Yurtdışında Dil Okulu denildiğinde akla ilk gelen ülke genellikle İngiltere’dir ve İngiltere’de dil eğitimi denildiğinde ilk akla gelen Sterlin’in Türk Lirası karşısındaki değeridir. Sterlin’in yüksek olması İngiltere dil eğitiminin de pahalıya geleceği anlamına gelmez. İngiltere ekonomik ve kaliteli dil okulları açısından çok seçenekli bir ülkedir. Herkesin bütçesine uygun bir program muhakkak bulunmaktadır ve her zaman bütçeden kısmakla kaliteden ödün vermek aynı anlama gelmez. Kampanyalı dil okulları ile ekonomik ve kaliteli eğitim alabilirsiniz. İngiltere'nin kaliteli ve ekonomik dil okulları 'nı fiyata göre filtrelemeyin.

İlgilenebileceğinizi düşündüğümüz makalemiz: İngiltere'nin en iyi Butik Dil Okulları.

Örneğin Kaplan International dünyanın en büyük ve meşhur dil okullarındandır. 3 aylık dil eğitimi Londra merkezinde 2310£, Torquay’de ise 1974£’dir. Üstelik yaşam giderleri de Torquay’de daha uygundur. Londra’da aylık yaşam gideri 1000-1200£ iken Torquay’da 800-1000£’dir. Aşağıdaki tabloda sadece 12 haftalık kampanyalı program ücretleri verilmiştir.

Toplam maliyetler için lütfen tıklayınız.

 

LONDRA

TORQUAY

BOURNEMOUTH

LIVERPOOL

LEEDS

KAPLAN INTERNATIONAL

2310£

1974£

1974£

2184£

-

WESTBOURNE ACADEMY

-

-

1272£

-

-

CES

1704£

-

-

-

1524£

NEW COLLEGE GROUP

-

-

-

1500£

-

LIVERPOOL SCHOOL OF ENGLISH

-

-

-

1728£

-

 

İngiltere dil okullarında kalite ve fiyat çoğunlukla doğru orantılıdır. Fiyat düştüğünde kalite de düşer ancak yukarıda bahsi geçen okullarda durum farklıdır. Belli bir disiplinle eğitim veren İngiltere dil okullarımız hem öğrencilerin akademik becerilerini geliştirir hem de uygun fiyat sunarlar. Daha uygun fiyatları programlar da mevcuttur ancak İngiltere’de uygun dil okulu ararken okulların akreditasyonlarına da dikkat etmek gerekir. Akredite olmayan okullar için konsolosluk vize vermemektedir.

Kaliteli ve uygun dil okullarında fiyatın düşük olmasının birincil sebebi bu okulların butik dediğimiz tarzda, küçük çaplı okullar olmasıdır. Bunun öğrenci açısından hiçbir dezavantajı yoktur aksine az öğrenci sayısı okul yetkililerinin öğrencileri isimleri ile bilmelerine olanak tanır. Bulundukları şehrin ekonomik yapısına uygun fiyat sunmaları da bir diğer avantajdır.

İndirimli dil okulları ile bütçenize uygun bir program muhakkak bulursunuz. Yaşam maliyetlerinin düşük olduğu Liverpool, Bournemouth, Leeds, Torquay ve Manchester gibi şehirlerde öğrencilik hayatı da daha kolaydır. İngiltere’nin pahalı olduğu düşüncesi genel bir yanılsamadır. Amerika’ya ve Avustralya’ya kıyasla hem uçak biletleri ve vize ücreti daha uygundur hem de bahsettiğimiz şehirlerde yaşam giderleri daha düşüktür. 

İngiltere’nin ekonomik ve kaliteli dil okulları arasında ilk akla gelenler; Westbourne Academy , CES Dil Okullarının Worthing ve Leeds merkezleri, Capital School of English, NCG Dil Okulları,Oxford International, Twin Dil Okullarıdır. 

Herkes için doğru şehir ve doğru okul bulunmaktadır. İngiltere dil eğitimi için tercih edilecek en güzel ülkelerden biridir. Eğitiminizi bütçenize uygun kılacak kampanyalı dil okulları ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz!