Xi’An Jiatong University

Lokasyon ikonu Xi'an - Çin
Xi’An Jiatong University görseli
Xi’An Jiatong University
Lokasyon İkonu Xi'an - Çin
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

ÇİN’İN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDEN BİRİ OLAN Xİ’AN JIATONG ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM ALIN, GELECEĞE HIZLI ADIMLAR ATIN
Çin’in en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Xi’An Jiatong University tarihi İpek Yolu’nun başlangıcı olarak kabul edilen ve dünyanın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapan Xi’an şehrinde 1956 yılında kurulmuştur. XJTU, diğer partner üniversitelerimizden Fudan ve Tsinghua Üniversiteleri ile birlikte Amerika’daki Ivy League, İngiltere’deki Russell Group benzeri bir birlik olan C9 League üyelerinden biridir.
Öğrencilerine kapsamlı araştırma ve sürekli kendilerini yenileme imkânı tanıyan Xi’An Jiatong University özellikle bilim ve mühendislik alanlarında dünyanın başarılı sayılı üniversiteleri arasında kabul görmektedir. 200 yüksek lisans programı, 115 doktora programı, 78 lisans programı, 20 yüksekokul ve 3 eğitim hastanesi ile öğrencilerine eğitim sunan üniversitenin eğitim ve kurs programları arasında Mühendislik, Tıp, Eğitim, Ekonomi, Yönetim, Fen, Edebiyat ve Sanat bölümleri bulunmaktadır. Tam zamanlı olarak eğitim veren üniversite bünyesinde 5 konaklama binası bulunmakta ve bu 5 konaklama binası tam kapasite olarak 1000 üzerinde öğrenciye hizmet vermektedir. 145 üniversite ile yakından iş birliği içerisinde olan üniversite aynı zamanda öğrencilerine yurt dışı eğitim programlarına katılabilme şansı tanımaktadır. Çin devlet bursuna sahip öğrencileri devlet garantisi ile kabul ederek onlara ev sahipliği yapan ilk üniversite olarak da Çin Tarihi’ne adını başarı ile yazdırmayı başarmıştır. Üniversite bünyesindeki konaklama daireleri öğrencilerin tüm konforu düşünülerek dizayn edilmiştir. Konaklama daireleri içerisinde bilgisayar odası, Çin köşesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, mikro dalga fırın, telefon, televizyon, mobilya ve internet bağlantısı bulunmaktadır.
Çince programlar yanı sıra orta seviyede İngilizce alt yapısına sahip olan öğrenciler için Clinical Medicine gibi programlar sunulmaktadır. Xi’An Jiatong University yaz kampüsleri ve Çin dili gibi birçok uluslararası eğitim programını öğrencilerinin isteklerine sunmaktadır. Üniversite Finans ve Ekonomi Programlarını bünyesinde birleştirerek her daim gelişime açık yapısı ile dünyaca ünlü şirketlerin de dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Üniversite ile ilgili detaylı bilgi ve alternatifleri üzerine konuşmak üzere en yakın United Towers bölge ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Bilgiler

  • Üniversite Tipi Devlet
  • Kuruluş Yılı 1896
  • Eğitim Dili Çince
  • Öğrenci Sayısı 32000
  • Yerleşkeler Xingqing, Yanta, Qujiang
  • Dünya Sıralaması

Programlar ve Ücretleri