Queen's University Belfast

Lokasyon ikonu Belfast - İngiltere
Queen's University Belfast görseli
Queen's University Belfast
Lokasyon İkonu Belfast - İngiltere
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

İngiltere Queen's University Belfast kökeni kolej deneyimine dayanan köklü geçmişin ardından bağımsız bir üniversite haline 1908 yılında gelmiştir. İngiltere’nin önde gelen 20 araştırma üniversitelerinden oluşan Russell Group’un 1994’ten beri ilk katılım için davet gönderdiği üniversite, 2006 yılında Russell Group’a katılmıştır. Yılın Girişimci Üniversitesi olarak seçilmiştir. Kanser ve ilaç çalışmalarının yanı sıra teknoloji ve sanat alanlarına kadar geniş yelpazede global bir araştırma alanına sahiptir. The Times Good University Guide’da Uçak Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ile İnşaat Mühendisliği, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği, Diş Hekimliği ve Sosyal Politika gibi konuları birçok alanda akademik olanak sağladığı için Üniversite, kapsamlı üniversiteler arasında ilk 10’da yer almıştır.
İngiltere Queen's University Belfast eğlence alanlarına, restoranlara, barlara ve mağazalara yakınlığıyla beraber modern bir ulaşım altyapısı sayesinde, ulaşım kolaylığının sunulduğu bir üniversitedir. 17.500 lisans öğrencisi, 5.300 yüksek lisans öğrencisi olan üniversitede, yüksek lisans öğrencilerinin %24’ü uluslar arası öğrenciler oluşturmaktadır. Lisans, yüksek lisans programlarına katılmak isteyen uluslar arası öğrencilerin gerekli koşulları sağlamamaları durumunda, öğrenciler için Foundation Year ve Pre-Master programları verilmektedir. 2000 okuma alanı ve 1,5 milyondan fazla kaynağı olan McClay Kütüphanesi, öğrenci hizmetleri danışmanlığı, kampüste bilgisayar erişimi, fiziksel eğitim merkezi, yüzme ve dalma havuzları, 2 spor salonu, tırmanma duvarı, dans stüdyoları, açık hava oyun alanları gibi birçok imkânı sunmaktadır.
İngiltere Queen's University Belfast öğrencileri Degree Plus ödülleri sayesinde, öğrencilerine istihdam edilirken işverenlerin tanıdığı bir değerle mezun olarak fırsatlar yakalamaktadır. Öğrencilerine bireysel olarak değer veren ve onların kendi potansiyellerini açığa çıkarıp, geliştirmelerine imkân sunan İngiltere Queen's University Belfast teşvik edici imkânlara ve dünya standartlarında kampüs olanaklarına sahiptir.

Genel Bilgiler

  • Üniversite Tipi Vakıf
  • Kuruluş Yılı 1845
  • Eğitim Dili İngilizce
  • Öğrenci Sayısı 17831
  • Yerleşkeler Belfast, North Ireland
  • Dünya Sıralaması QS:202 THE:201-250

Programlar ve Ücretleri