Yurtdışı Dil Okulları Başvuru Süreci


Yurtdışına dil eğitimi almayı planlıyorsunuz, birçok farklı ülke, bu ülkelerde bulunan onlarca eğitim kurumu ve birbirinden oldukça farklı fiyatlar.  Peki sizin için en doğru seçim hangisi? 

Yurtdışı Dil Okulu Başvuru Süreci’ne öncelikli alanında uzman, sunmuş olduğu ülke ve okulları tanıyan deneyimli bir yurt dışı eğitim acentası seçerek başlamalısınız. 

United Towers Yurtdışı Eğitimi Danışmanlığı sizlere standart bilgileri sunmak yerine sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim ihtiyaçlarınızı belirler, sizi ve şartlarınızı anlayarak, bu şartların tercih edilecek ülkenin vize yaklaşımına uygunluğunu ölçerek sizlere profesyonel bir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti verir. Yurtdışı dil eğitimi başvuru sürecine öncelikle United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek başlayabilirsiniz.

Yurtdışı dil eğitimi başvuru süreci ülkeden ülkeye küçük farklılıklar göstermekle birlikte temel olarak aşağıda ki gibidir.

01

Araştırma ve Karar

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurt dışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size uygun ülke, şehir ve okulları sizlere tanıtır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun opsiyonları fiyat karşılaştırmaları ile birlikte sunarak doğru yerde olmanızı sağlar.

02

Kayıt

Yurtdışında dil okulu programının süresi, konaklama türü, karşılama talebi vb detaylara göre okul kayıt formu doldurulup imzalanır. Depozito tutarının ödenmesinin ardından kayıt işlemleri tamamlanır. Genel olarak 1-3 iş günü arasında okul kabulleri ve faturalar tarafınıza ulaştırılır.

03

Vize

Vize, yurtdışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli bir süreçtir. Pek çok öğrenci yanlış yönlendirmeler sebebiyle hayallerini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterir. Sorunsuz bir vize aşaması için yapılması gereken şey danışmanlarınızın tavsiyelerini dikkate almak ve istenen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaktır. Danışmanınız vize formlarınızı eksiksiz bir şekilde doldurarak evraklarınızı kontrol eder ve sizin için UnitedTowers vize dosyasını hazırlar. Gerekli randevular alındıktan sonra örnek vize mülakatı ile sizi vize görüşmesine hazırlar.

04

Okul Ödemeleri, Konaklama ve Transfer Organizasyonlarının Yapılması

Vize onayının ardından danışmanınız tarafından ilgili kurum banka hesap bilgileri size sunulur ve kayıt aşamasında sizinle paylaşılmış olan fatura miktarının yurtdışı dil okulu hesabına transfer edilmesi istenir. Ödeme dekontunun United Towers a ulaştırılmasının ardından depozito ücretiniz size iade edilir. Ödemenin ardından taleplerinize uygun konaklama ve havaalanı transfer detayları okul tarafından paylaşılır.

05

Uygun Uçak Bileti Ayarlanması ve Sigorta Temini

United Towers Destek Departmanı sizlere iletişime geçerek en uygun uçak biletini ayarlanmasını sağlar. United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yurtdışında eğitim alacak bütün öğrencilerinin gerekli sigortaları yaptırmaslarını tavsiye ederek öğrencilerine en doğru opsiyonları sunar.

06

Oryantasyon ve Uçuş

United Towers seyahatiniz öncesinde gideceğiniz ülke, şehir ve okul ile ilgili bilgilendirmelerde bulunur. Ülkeye girişte sunmanız gereken okul kabulü, konaklama detayı, transfer bilgileri, ödeme konfirmasyonu vb dokümanların bulunduğu bir dosyayı sizlerle paylaşır. Bu sayede ülkeye girişte ve okulun ilk günlerinde herhangi bir problemle karşılaşmadan eğitiminize başlayabilirsiniz.
United Towers Yurtdışı Eğitim süreciniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz her anda size destek olmaya devam etmektedir.İsteklerinize en iyi şekilde yanıt verecek okul ve programları belirlemek için hemen bir Bilgi İstek Formu doldurun. Sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir.

YURTDIŞI DİL OKULLARINDA EN POPÜLER 6 ÜLKE

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  19 Yıllık Deneyim
  20000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

Work and Travel Katılımcılarımızın Dikkatine

Program ana sponsorumuz olan CIEE' nin COVID-19 (Coronavirus) ile ilgili güncellemelerini aşağıdaki linkten takip etmenizi tavsiye ederiz.

https://www.ciee.org/about/blog/covid-19-program-updates-exchange-participants

YUKARI