University of Southern California

Lokasyon ikonu Los Angeles - Amerika
University of Southern California görseli
University of Southern California
Lokasyon İkonu Los Angeles - Amerika
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

University of Southern California; dünyanın önde gelen özel araştırma üniversiteleri arasında yer almaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en çeşitli ve en yetenekli öğrenci ve akademisyen nüfuslarından birine sahiptir. Üniversite, aynı zamanda Association of Pacific Rim Universities'ın kurucularından biridir. 1880 yılında kurulmuş köklü bir üniversite olan University of Southern California'nın akademisyenleri toplumu ilgilendiren önemli konularda başarılı araştırmalara imza atmaktadır. Nobel Ödülü, Ulusal Edebiyat Madalyası, Ulusal İnsaniyet Madalyası,Ulusal Bilim Madalyası, Ulusal Teknoloji Madalyası, üniversitenin öne çıkan başarıları arasındadır. Dünya çapında 300.000'den fazla mezun ağına sahip olan USC; uluslararası öğrenci alımında ülkenin lideridir.

'Melekler Şehri' olarak bilinen Los Angeles'ta yer alan University of Southern California, şehrin en büyük özel işverenidir.

Uluslararası öğrenciler için sunulan dil okulu programları; üniversitenin bir birimi olan USC International Academy çatısı altında yürütülmektedir. Akademi çatısı altında sunulan 4 eğitim seçeneği şunlardır: Yoğun İngilizce, Master Öncesi Programı, Lisans Hazırlık Programı ve Master Hazırlık Programı. USC International Academy'de eğitim alan öğrenciler üniversitenin bütün imkanlarından faydalanabilmektedir. Kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, spor merkezi, yüzme havuzu, restoranlar ve kafeteryalar bu imkanlar arasındadır. Sadece USC, 16 kütüphaneye ev sahipliği yapmaktadır.

USC International Academy'de Yoğun İngilizce alan öğrenciler ilgi alanlarına ve seviyelerine göre çok sayıda seçmeli dersten istediklerini seçebilmektedirler. TOEFL ve IELTS Hazırlık, Akademik Kelime Bilgisi, İş İngilizcesi, Los Angeles'ta Yaşam, Gazetecilik, İş İngilizcesi, İngilizce ve Film, Güncel Olaylar ve Haberler bu derslere örnektir.

Genel Bilgiler

  • Eğitim Verilen Mekan Kampüs
  • Öğrenci Kapasitesi 700
  • Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 15
  • Yaş Ortalaması 23
  • Minimum Yaş Kampüs
  • Ders Süresi 60 dk
  • En Yakın Havaalanı Los Angeles International
  • Üniversite Yerleştirme Hizmetleri Var

Sunduğu İmkanlar

Wifi ikonu Wifi
Bilgisayar ikonu Bilgisayar
Kafeterya ikonu Kafeterya
Avlu/Bahçe ikonu Avlu/Bahçe
Kütüphane ikonu Kütüphane
Havuzu ikonu Havuz
Oyun/Öğrenci Salonu ikonu Öğrenci Salonu
Spor salonu ikonu Spor Salonu
Yoğun (20-30 Ders)
Artı ikonu Eksi ikonu
Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.