University of California Irvine (UCI) Extension

Lokasyon ikonu Irvine - Amerika
University of California Irvine (UCI) Extension görseli
University of California Irvine (UCI) Extension
Lokasyon İkonu Irvine - Amerika
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

1965 yılında kurulan University of California Irvine; Amerika'nın önde gelen araştırma üniversitelerindendir. UC Irvine; Amerika'nın gözde sörf noktalarından biri olan Huntington Beach'e yakındır. 2013 sayımlarına göre 235.830 nüfuslu şehir, Amerika'nın en güvenli şehirlerinden biridir. Los Angeles Times 2014'e göre; FBI Irvine'ı, art arda 10 kere, 'Amerika'nın En Güvenli Şehri' seçmiştir. Şehir ayrıca, Güney Kaliforniya'nın 'Teknoloji Üssü' olarak da bilinmekte ve dünyanın önde gelen şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır.

'U.S. News and World Report'a göre; UC Irvine, Amerikan devlet üniversitleri arasında 11.; diğer tüm üniversiteler arasında ise 42. sırada yer almıştır. Üniversiteden 3 araştırmacı Kimya ve Fizik dallarında Nobel ödülü kazanmıştır. Ayrıca Times Higher Education 2014'e göre, Üniversite, 50 yaşın altındaki Amerikan Üniversiteleri arasında 1.sıradadır.
UC Irvine Extension, uluslararası öğrenciler için dil eğitimi ve sertifika programlarının sunulduğu, üniversite çatısı altında yalnız ayrı ve özel bir birimdir. Birim, yaklaşık 800 öğrenciye ev sahipliği yapmakta; çalışanı ve öğretim görevlisi ile birlikte yaklaşık 180 çalışanı bulunmaktdır.

CEA ve English USA gibi Amerika'nın en prestijli akreditasyonlarına sahip okulda sunulan programlar İngilizce Dil Eğitim, Üniversite Hazırlık ve Hızlandırılmış Seritifka Programları olmak üzere üç başlıkta toplanır. İngilizce Programları başlığı altından sunulan programlar: Yoğun İngilizce, Konuşma Pratiği ve Kültür ve İş İngilizesi'dir. Üniversite Hazırlık başlığı altında sunulan programlar: Uluslararası Lisans Hazırlık, Uluslararası Yüksek Lisans Hazırlık'tır. Sertifikabaşlığı altında sunulan programlar ise: İşletme, Uluslararası İşletme, Uluslararası Finans, Küresel İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İş Hukuku, Pazarlama, Medya ve Küresel İletişim, Data ve Analitik, Uluslararası Turizm ve Otel Yönetimi, Proje Yönetimi, İletşim ve Gömülü Sistemler Dizayn Mühendisliği ve Teacher Training programlarıdır. Okulda yine Seritifika Programları kapsamında uluslararası öğrencilere; partner şirketlerde Staj imkanı da sunulmaktadır.

Genel Bilgiler

 • Eğitim Verilen Mekan Kampüs
 • Öğrenci Kapasitesi 800
 • Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 16
 • Yaş Ortalaması 21
 • Minimum Yaş Kampüs
 • Ders Süresi 50 dk
 • En Yakın Havaalanı Los Angeles International
 • Üniversite Yerleştirme Hizmetleri Var

Sunduğu İmkanlar

Wifi ikonu Wifi
Bilgisayar ikonu Bilgisayar
Kafeterya ikonu Kafeterya
Avlu/Bahçe ikonu Avlu/Bahçe
Kütüphane ikonu Kütüphane
Havuzu ikonu Havuz
Oyun/Öğrenci Salonu ikonu Öğrenci Salonu
Spor salonu ikonu Spor Salonu
Yoğun (20-30 Ders)
Artı ikonu Eksi ikonu
Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.

Teacher Training
Artı ikonu Eksi ikonu

İngilizce öğretmenliği hakkında temel bilgiler veren ve dünyanın her yerinden İngilizce öğretmenliği okuyanların katıldığı programlardır. Teacher Training programları üniversitede İngilizce öğretmenliği bölümü okuyan, bu bölümlerden mezun olan ve ileri seviyede bir İngilizce’ye sahip olup bu alanda tecrübesi olan insanların katılabileceği bir yurtdışı eğitim programıdır. Yurtdışında Dil Eğitimi veren bu kurslar farklı şekillere olabilmekle birlikte kısa dönemde öğrencilere pratiğe dayalı ve tamamen uluslararası bir alanda profesyonellik kazanabilmelerini hedefleyen bir öğretim biçimi sunan yurtdışı eğitim programlarıdır.

Farklı yurtdışı dil okulları ile farklı Teacher Training kursları bulabilmek mümkündür. İngilizce öğretmenliği ve ilgili bölümleri okuyan ve bu bölümlerden mezun olan öğrenciler arasında en popüler yurtdışı eğitim programı Teacher Training programıdır. Bu şekilde alınan sertifikalar ile (CELTA, DELTA, TESOL) Dünya’nın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilme hakkına sahip olunabilmektedir. CELTA, DELTA, TESOL gibi programlar için oldukça ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir (IELTS 7.0). TESOL ve CELTA genellikle 4 haftalık kurslardır ve ikisi arasında program olarak çok fark yoktur; sadece sınav yapan kuruluşlar farklıdır. DELTA programları daha uzun sürmektedir ve öncesinde CELTA ya da TESOL programlarını tamamlamış ve en az iki yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip olmak gerekmektedir. Ancak pratik olarak orta üstü seviyede olan öğretmenler için de kendilerini geliştirebilecekleri kurslar da mevcuttur.

 • CELTA (Cambridige Certificate)
 • DELTA
 • TESOL (Trinity Cert. TESOL)
 • TEC (Teachers of English Course)
 • ICELT
 • Overseas Teacher Refresher


Teacher Training Programları Dahilinde Hangi Eğitimler Verilir?

Teacher Training programları İngilizce öğretimini farklı metodlarla ve daha etkili öğretmeyi amaçlayan bir yurtdışı eğitimi programıdır. Dolayısıyla teacher training programları dahilinde ders anlatım teknikleri, gramer öğretimi, test ve quiz hazırlama teknikleri, derse hazırlık ve müfredat hazırlama gibi programların eğitimleri verilir. Teacher training programları genellikle yazın uygulanır ve bu programlara dünyanın her yerinden İngilizce öğretmenliği ve ilgili bölümlerde okuyan insanlar katılır.

Teacher Taining Programlarında Verilen Kurslar Hangileridir?

TESOL, TEFL, Delta Diploma, Celta Certificate, Education Management Skills, Teaching Young Learners, Advanced Language and Culture, Practical Teacher, Teaching Pronciation and Intonation, Business English, Skills for Primary Schools, Language Development and Teaching Skills, Brush up Your English gibi kurslar verilir.