Universal English

Lokasyon ikonu Melbourne - Avustralya
Universal English görseli
Universal English
Lokasyon İkonu Melbourne - Avustralya
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehri olan Melbourne lokasyonunda eğitim faaliyetlerini sürdüren Universal English (eski adıyla UIT) eğitim alanında oldukça profesyoneldir. Dil öğrenimine yönelik kurslar öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmelerine yönelik tasarlanmıştır. Tecrübeli ve dinamik eğitmen kadrosuyla katılımcılara güncel konular, diyaloglar ve grup aktiviteleri eşliğinde özellikle telaffuz, kelime bilgisi ve grammar gelişimine yönelik eğitimler verilmektedir. Akademik anlamda sunulan programlar dahilinde yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar için her hafta düzenli olarak deneme sınavlarının uygulandığı IELTS hazırlık kurslarında öğrencilere sınava yönelik akademik makaleler eşliğinde okuma, birebir pratikler yapılarak konuşma, ve çeşitli interaktif materyaller ile dinleme pratikleri yapabilme imkanı sağlanmaktadır. Bahsedilen kurslar haricinde sadece konuşma ve dinleme becerilerini geliştirme üzerine tasarlanmış ve ders içi aktiviteler ile zenginleştirilmiş pratik yapmaya yönelik 'Active Conversation in English' adlı kurslar da sunulmaktadır. İster hobi olarak veya Barista'lık üzerine birşeyler öğrenmek isteyenler için bu alanda uzman kişiler tarafından eğitimlerin verildiği bu programa katılıp farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. 4 haftalık eğitim programını tamamlayan katılımcılara 3 hafta süresince yerel kafelerde çalışma imkanı sunan bu programda dünyaca ünlü kahve çeşitlerini tanıyabilir ve kahve makinelerinin kullanımını öğrenebilirsiniz. Universal English Melbourne'de dil eğitimlerine yönelik programların yanı sıra Proje Yönetimi, İşletme Yönetimi, Satış-Pazarlama, İletişim ve Yapı-İnşaat alanlarında mesleki anlamda uzmanlaşmaya yönelik diploma ve sertifika programları da uygulanmaktadır. Yurtdışında üniversite okumayı hedefleyen adaylara yönelik University Pathway (Üniversite geçiş programı), kapsamında yeterli İngilizce seviyesinde olan öğrenciler okulun partneri olduğu yüksekokul veya üniversitelerin kabul şartlarını sağlıyorsa herhangi bir dil yeterlilik sınavına gerek kalmadan bu kuruluşlarda doğrudan eğitim almaya başlayabilmektedirler.

Genel Bilgiler

  • Eğitim Verilen Mekan Kurs Merkezi
  • Öğrenci Kapasitesi 1400
  • Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 12
  • Yaş Ortalaması 28
  • Minimum Yaş Kurs Merkezi
  • Ders Süresi 50 dk
  • En Yakın Havaalanı Melbourne Tullamarine
  • Üniversite Yerleştirme Hizmetleri Var

Sunduğu İmkanlar

Wifi ikonu Wifi
Bilgisayar ikonu Bilgisayar
Kafeterya ikonu Kafeterya
Avlu/Bahçe ikonu Avlu/Bahçe
Kütüphane ikonu Kütüphane
Havuzu ikonu Havuz
Oyun/Öğrenci Salonu ikonu Öğrenci Salonu
Spor salonu ikonu Spor Salonu
Yoğun (20-30 Ders)
Artı ikonu Eksi ikonu
Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.

Sizden Gelenler
ŞİLAN BOZKUR Görseli

Merhaba arkadaslar, Yurt disinda ingilizce egitimi almak benim calisma hayatina basladigim andan beri eksikligini hisse...

Universal English ŞİLAN BOZKUR Konum ikonu Avustralya - Melbourne
YASIN ILANBEY Görseli

Melbourne’ün dünyada bir kaç defa en yaşanılabilir şehirler içerisinde neden 1.sirada geldiğini burada bulunduğum zaman...

Universal English YASIN ILANBEY Konum ikonu Avustralya - Melbourne
YASİN İLANBEY Görseli

"Melbourne’ün dünyada bir kaç defa en yaşanılabilir şehirler içerisinde neden 1.sirada geldiğini burada bulunduğum zaman...

Universal English YASİN İLANBEY Konum ikonu Avustralya - Melbourne