Browns English Language School - Brisbane

Lokasyon ikonu Brisbane - Avustralya
Browns English Language School - Brisbane görseli
Browns English Language School - Brisbane
Lokasyon İkonu Brisbane - Avustralya
Resmi websitesini incelemek için tıklayınız

Okul Hakkında

Bilindiği üzere Brisbane Avustralya'nın ikinci büyük kentidir. Ilıman iklim özelliklerine sahip bu şehirde aynı zamanda bir çok doğal güzellik bulunmaktadır. Yaşam koşulları, elverişli ekonomisi ile gözde olan Avustralya'nın Brisbane kenti yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Browns Brisbane Adelaide Street ve Ann Street olmak üzere 2 ayrı modern ve geliştirilmiş kampüste eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Konuşma, okuma, yazma, dinleme gibi alanları bir arada sunan Yoğunlaştırılmış İngilizce programının yanı sıra Akademik anlamda dil eğitimi almak isteyen katılımcılar için de bu amaca yönelik kurslar sunulmaktadır. Eğitimlerini yurtdışında düşünen öğrenciler için akademik dil sınavları konusunda uzman ve tecrübeli eğitmenler tarafından IELTS ve Cambridge (FCE,CAE) sınav hazırlık kursları uygulanmaktadır. Barista programı kapsamında kafe veya çeşitli restaurantlarda barmenlik üzerine çalışarak kültürel yenilikler keşfedip hem kendinizi hem de dil becerilerinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumayı hedefleyen adaylara yönelik University Pathway (Üniversite geçiş programı), kapsamında yeterli İngilizce seviyesinde olan öğrenciler okulun partneri olduğu yüksekokul veya üniversitelerin kabul şartlarını sağlıyorsa herhangi bir dil yeterlilik sınavına gerek kalmadan bu kuruluşlarda doğrudan eğitim almaya başlayabilmektedirler. 18 Yaş altı genç katılımcılar için çeşitli aktivitelerle birleştirilmiş eğlenirken öğrenme amaçlı yaz okulu programlarının yanı sıra lise veya ortaokul eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen adaylar için de hazırlık programları verilmektedir.

Genel Bilgiler

  • Eğitim Verilen Mekan Kurs Merkezi
  • Öğrenci Kapasitesi 1000
  • Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 18
  • Yaş Ortalaması 21
  • Minimum Yaş Kurs Merkezi
  • Ders Süresi 60 dk
  • En Yakın Havaalanı Brisbane
  • Üniversite Yerleştirme Hizmetleri Var

Sunduğu İmkanlar

Wifi ikonu Wifi
Bilgisayar ikonu Bilgisayar
Kafeterya ikonu Kafeterya
Avlu/Bahçe ikonu Avlu/Bahçe
Kütüphane ikonu Kütüphane
Havuzu ikonu Havuz
Oyun/Öğrenci Salonu ikonu Öğrenci Salonu
Spor salonu ikonu Spor Salonu
Yoğun (20-30 Ders)
Artı ikonu Eksi ikonu
Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslardır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 Hafta ile 52 Hafta arası değişmektedir. Genel İngilizce programları yurtdışı dil okulları tarafından her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulabilmekte olup okullarda Beginner (başlangıç) seviyesinden Advanced (ileri) seviyeye kadar sınıflarlar mevcuttur. Genel İngilizce kurslarında dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimine özellikle ağırlık verilmektedir. 
Yurtdışındaki Dil Okullarında sınıflar maksimumum 12 kişi olmakla birlikte bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilmektedir. Kursu başarı ile tamamlayan, gerekli devamlılıkta bulunan öğrenciler kurs bitiminde özel bir rapor ve sertifika alma hakkına sahip olurlar.
Genel İngilizce programlarının tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre öğrenciler üst kurlara çıkarılırlar. 
Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır. 

Yoğun Programlar
Haftalık ders saati 25,28, 30 veya 35 olarak dizayn edilen programların günlük ders saati 5 ile 7 arasında değişmekte olup kurslar tam gün olarak sunulmaktadır. Yoğun İngilizce programları genel olarak sabahları haftada 20 ders genel İngilizce, öğleden sonraları ise 10 saat “Seçmeli (Elective) Dersler” olarak sunulur.
Yoğun İngilizce, İngilizceye temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce ile birlikte İş İngilizcesi, sınav hazırlık gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler için ideal programlardır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık
Artı ikonu Eksi ikonu
Cambridge Yeterlilik Sınavı, adayların İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmeyi amaçlayan, uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Dünyada 20.000'den fazla uluslararası organizasyon tarafından kabul edilen Cambridge Yeterlilik Sınavı; Cambridge Üniversitesi tarafından 1913 yılından beri düzenlenmektedir. 

130 ülkede, 2,800 Sınav merkezi bulunan Cambridge Yeterlilik Sınavı adaylara 5 temel seviyede değerlendirme sunar; A2 (KET), B1 (PET), B2 (FCE), C1 (CAE), C2 (CPE). 

Cambridge Sınav Hazırlık Programları, Genel İngilizce Yoğun Programlarının seçmeli dersleri (kombinasyonu) olarak verilebildiği gibi sadece Cambridge Sınavı yoğun hazırlık programları da bulunmaktadır.  

Cambridge Sınav Hazırlık Programları sunulan okullar ile ilgili bilgilere Yurtdışı Dil Okulları sayfamızdan erişebilirsiniz. Birebir danışmanlık ve fiyat teklifleri için lütfen United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.