İŞ VE YERLEŞTİRME ÇEŞİTLERİ


Kaçırılmaması Gereken Fırsatlar: İş Fuarları

Yıllardır öğrencilerine en ideal ve uygun işleri sunma gayretinde olan UT, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da programın Amerika’daki resmi sponsoru CIEE işbirliği ile Amerika’daki işverenlerle, Work and Travel katılımcılarını aynı platformda buluşturan iş görüşmeleri düzenleyecektir.

İş fuarlarımız Road Show ve Recruit tipi olarak gerek yüz yüze gerekse web kamerası üzerinden olacak şekilde genelde Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında gerçekleşir. Fuarlar hakkındaki kesinleşmiş ve güncel bilgiler sezon içerisinde internet sitemizde yayımlanır.

Hangi İşverenler Katılıyor?

Her yaz dünyanın dört bir yerinden exchange öğrenci istihdam eden ve Amerika’daki en popüler yaz işverenleri arasında yer alan: Six Flags, Cedar Point, Morey’s Piers, Knoebels gibi eğlence parkları; Holiday Inn, Marriott, Days Inn gibi oteller; Yellowstone, Glacier Park, Grand Canyon gibi doğal milli parklar; Chula Vista, Wilderness gibi pek çok resort ve daha pek çok otel, market, vb. işverenler iş görüşmelerimize geçen yıllarda katılan işverenler arasında olmuştur. Bu sene hangi fuara hangi işverenlerin katılacağına dair bilgiler fuar tarihlerinin kesinleşmesi ile birlikte web sitemizde yayımlanacaktır.

İş fuarları fırsatından daha iyi yararlanabilmek için kaydınızı geciktirmeyin!

Road Show Tipi Görüşmeler

Bu fuarların tam tarih, yer ve saat bilgileri katılımcılara her fuardan 1-2 ay önce duyurulacak ve katılan işverenlerin profilleri her fuar için özel hazırlanmış internet sayfalarının linkeri ile birlikte web sitemizde yayımlanacaktır. Bu fuarlara özel internet sayfalarıyla; işler, işverenler ve bölgeler hakkında daha fazla bilgi almanız sağlanacaktır. Road Show’a katılacak işverenlerin ve getirecekleri işlerin profilleri daha önceden sizlere sunulacaktır. Bu profilleri inceleyip hızlı davranarak daha çok beğendiğiniz bir işverenle görüşmek için yerinizi ayırtabilir ve fuarda gerçekleşecek görüşmenize daha hazırlıklı katılabilirsiniz.

Road Show görüşmelerinde gerek yüz yüze gerekse web kamerası üzerinden olsun, direkt işveren/işyeri yetkilisi ile görüşürsünüz. Genelde fazla sayıda öğrenci alan büyük eğlence parkları, otel ve market zincirleri gibi hacimli işverenler bu tip görüşmeleri tercih eder.

Recruit Tipi Görüşmeler

Recruit tipi görüşmeleri Road Show tipi görüşmelerden ayıran temel fark görüşmelerin işveren tarafından yetkilendirilmiş program sponsoruna ait recruiter’lar tarafından yapılmasıdır. Bu tip fuarlar bünyesinde daha fazla işveren ile birlikte Amerika’nın daha fazla ve farklı yerlerinden iş seçeneği barındırır. Yani, Recruit Fuarları’na her yıl firma bazında daha az sayıda öğrenci alan ama toplamda hem sayı olarak daha fazla hem de pozisyonların bulunduğu yerler olarak daha çeşitli seçenekler sunabilen işverenler katılır.

Biz Sizi Arayalım

SİZİ ARAYALIM

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimizden Yararlanmak İçin Lütfen Formu Doldurun. Yurtdışı deneyimli uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

NEDEN UNITED TOWERS?

 • United Towers

  19 Yıllık Deneyim
  20000+ Öğrenci Referansı

 • United Towers

  7 Ofis
  40+ Eğitim Danışmanı

 • United Towers

  500+
  Okul Temsilciliği

 • United Towers

  Ücretsiz Danışmanlık
  Şeffaf Fiyat ve Ödeme Politikası

 • United Towers

  Uluslararası
  Akreditasyonlar

BİLGİ İSTEK FORMU

Work and Travel Katılımcılarımızın Dikkatine

Program ana sponsorumuz olan CIEE' nin COVID-19 (Coronavirus) ile ilgili güncellemelerini aşağıdaki linkten takip etmenizi tavsiye ederiz.

https://www.ciee.org/about/blog/covid-19-program-updates-exchange-participants

YUKARI