Zeynep Taburoğlu

United Towers ile İngiltere yaz okulu

Özel Kırşehir ilköğretim okulunun ilk yaz okulu programı United towers’ın bizi bulmasıyla hayata geçti. Okulun seçilme süreciyle başlayan iletişimimizde özellikle Serday Beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum bıkmadan usanmadan aklımızdan geçen soru işaretlerini birer birer giderdi. Bizim için öncelikli ilke olan dürüstlük ve samimiyet kavramlarının karşılığını bulduk ve gerek vize öncesi, vize sonrası ve en önemlisi İngilteredeyken bizi hiç yalnız bırakmadılar.

Okul seçimini Serdar bey ile baraber yaptık ve çok isabetli bir seçim oldu.Vize hazırlık aşamasında yorulsak da velilerimiz bizim isteklerimizi geri çevirmediler ve United Towers işini çok iyi yaptı 20 kişilik grubumuzdan kimse ret almadı ve sonucu alıralmaz  bizimle paylaştılar zaman yaklaşmıştı sıra gidilecek ülkeye oryantasyon çaılşmasına gelmişti yine Serdar beyin hazırladığı dosyalar çok işimize yaradı ve ön hazırlıklarımızı sağlıklı bir şekilde yaptık İngiltereye indikten sonraki aşamalar beni kaygılandırıyordu ama yapılan hazırlıklar  ve  grup lideri olarak atılacak tüm adımlardan önceden haberbar olduğum için süreci problemsiz atlattık.

İngiltere’de EmbassyCES bizi karşıladı okulumuz güneyde bir sahil kasabasıydı, okulun konaklama koşulları gayet güzeldi bize yurdun bir bölümünün ayrılmış olması sevindiriciydi ve gitmeden önce bizi çok kaygılandıran yemek konusu hiç de korkulduğu gibi olmadı hatta şef istediğiniz bir yemek varsa menüye dahil edebiliriz dediJ Embassy çalışanları çok samimi ve içtendi bize hep yardımcı oldular rahat edebilmemiz için ellerinden geleni yaptılar. Yalnız hava koşulları için seçtiğimiz tarih pekte uygun değildi bu dışarıda yapılan aktiviteleri engelledi.

Aktivitelerin zorunlu olmaması bizde rahatlığa yol açtı ama dili kullanma sürecini olumsuz etkiledi diye düşünüyorum. United Towers’dan Serdar Beyin 2. gün mesajını telefonumda görmemle yalnız değiliz dedim ve ilk gezi programımızda bir sorun yaşandı bilgilendirme yapılmamış United Towers bu konuda gerekli iletişimi kurup sorunu giderdi. Gün geçtikçe öğrenciler alıştı ve mutlu olmaya başladılar dili kullanabildiklerini gördükçe de motive oldular. Bir öğrencim ilk gün öğretmenim ben konuşulanlardan hiçbir şey anlamıyorum ve stres oluyorum dedi. 2. haftaya geldiğimizde aynı öğrenci artık anlıyorum ve mutluyum dedi yani 2 haftada dil mi öğrenilir yargısına buradan rahatlıkla bu örneği verebiliyoruz.

Dersler çok ciddi ve ön hazırlıklıydı bizi her şeyden haberdar etti eğitim koordinatörü derslerde diğer ülkelerden gelen öğrencilerin yarattığı sorunlardan bahsettiğimizde anında çözüm ürettiler. Yapılan gezilerde çalışanlar işini çok iyi yaptı. Sorunsuz atlattık. Haftada bir gün grup liderleri ile yapmış oldukları bilgilendirme toplantıları gayet verimli geçti. Ayrılacağımız gün Embassy çalışanları bizi uğurladı ve o gün havalimanında bekleme süremizi düşünerek bir incelik yaptılar herkese paket öğle yemeği verdiler bu bir incelikti. Yurda döndüğümüzde de Serdar Bey bize hoş geldiniz diyerek süreçle ilgili bilgiler aldı. Kısacası eğer ortak bir iş yapıyorsanız bunun öncesi kadar süreci ve sonrası da önemli bizden samimiyetini esirgemeyen özverili United Towers ve çalışanı Serdar Beye tekrar teşekkürlerimi iletiyorum ve Embassy çalışanı Paul & Yeliz Maddocks çiftine

Teşekkürlerimi iletiyorum…

Zeynep TABUROĞLU

ÖZEL KIRŞEHİR KOLEJİ

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map