Yurtdışında Yaz Okulu Programı

Yurtdışında Yaz Okulu Programı

Dünya’nın birçok ülkesinden gelen, 3-18 yaş arası öğrencilerin buluştuğu okullarımızda İngilizce eğitimlerini çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle birleştirerek,  onlara dil eğitiminin yanı sıra farklı bir ülkeyi ve farklı kültürleri tanıtmayı amaçlayan bir eğitim ve tatil organizasyonudur, Yaz okulu programları sayesinde öğrencilerimize özgüven kazandırıp yeni ufuklar açmak en büyük amaçtır.

Yaz Okulu Süreci:

Öğrencilerimiz yurtdışındaki havaalanında yurtdışı yaz okullarının görevlileri tarafından karşılanır ve konaklama yerlerine güvenli bir şekilde ulaştırılır.

Öğrencilerimiz kendi tercihlerine göre eğitimleri süresince yabancı bir ailenin üyesi olup, yeni bir kültürü daha yakından tanıyabilecekleri gibi arkadaşlarıyla birlikte öğrenci yurtlarının konforlu ve eğlenceli ortamlarında da konaklayabilirler.

Okula başlayan her öğrencimiz İngilizce Seviye Tespit sınavına girer ve sonuçlarına göre seviyelerine göre en uygun sınıfa yerleştirilir.

Öğrencilerimiz, sabahtan öğlene kadar uluslararası standartlara akredite okullarımızda yabancı öğretmenler tarafından 18-20 saat pratik ağırlıklı İngilizce dersi alırlar.

Öğleden sonraları, öğrencilerin okulda öğrendiklerini arkadaşlarıyla pratik edebilecekleri ve hoşça vakit geçirebilmeleri sağlayacak sinema, karaoke , tiyatro, yüzme gibi aktiviteler düzenlenir.

Hafta sonları öğrencilerin bulundukları ülkeyi daha iyi tanıyabilmeleri farklı şehirleri görebilmeleri için okul tarafından, değişik şehirlere turistik geziler düzenlenir. Bu aktiviteler; çevreyi tanıma, eğlence parklarını ve müzeleri gezme, dağ tırmanışı, kano yarışlarını izleme, müzik festivallerine katılma gibi etkinliklerdir.

Öğrencileri Yaz Okulları Sayesinde İngilizceyi yerinde öğrenecek:

Evrensel bir dil olan İngilizceyi neden öğrenmesi gerektiğini anlayacak ve İngilizceyi doğal ortamında yaşayarak öğrenebilecektir.

Teknoloji ile hızla gelişen ve değişen dünyada yeteneklerini ve tecrübelerini arttırabilecek, kendisine güvenen çevresi ile barışık bir kişilik kazanacak.

Farklı kültürleri tanıyıp, dünyanın değişik ülkelerinden yeni arkadaşlar edinebilecek, unutamayacağı çocukluk hatıralarına sahip olacak.

İngilizceyi duyarak kullanacak, aktivitelerde ve sosyal zamanlarda konuşarak pratik yapma şansı bulacak.

Yaz kampları, öğrencilerin zihinsel ve duygusal gelişimi için çok yararlı olduğu çocuk gelişim uzmanları tarafından kabul edilmiş bir gerçektir.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map