SIKÇA SORULAN SORULAR

Sizlere sunduğumuz staj pozisyonlar genellikle maaşlı pozisyonlardır ama nadirde olsa maaşsız staj(genelde Avrupa bölgesi stajı için) teklifleri de gelebilir.

Amerika için pozisyona ve alanına göre değişmekle beraber, 9$ ile 15$ arasında olduğu görülmektedir. Avrupa için ise genelde maaşsız veya 100 ile 400Euro arasında cep harçlığı verilmektedir.

Bazı işverenlerimiz konaklama sağlarken, bazıları direkt olarak sağlamayıp yakın yerlerde konaklama imkânı konusunda yardımcı olmaktadır. Amerika’ya varmadan önce işvereninizin konaklama sağlayıp sağlamadığını öğrenmiş oluyorsunuz. Ayrıca işyerinden bağımsız olarak kendi isteklerinize göre konaklama ayarlama imkânına sahipsiniz. Avrupa Staj Programlarımızda ise işveren konaklamanızı ve yiyecek-içecek masraflarınızı genelde sağlamaktadır.

Yurtdışı Staj pozisyonlarımıza yılın her dönemi başvurabilirsiniz fakat gitmeyi planladığınız tarihten minimum 3 ay önce başvuru yapmalısınız. Amerika ve Avrupa Stajları için ne kadar erken başvurursanız hem iş çeşidi açısından hem de evrak tamamlama süresi açısından avantaja sahip olursunuz.

Evet, başvurabilirsiniz. Sadece mezuniyetinizin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra minimum 1 yıl çalışma deneyimi referansı sunmanız gerekmektedir.

Evet, eğer 5 ay içerisinde size hiçbir staj pozisyonu sunamazsak ön kayıt ücretiniz kesintisiz iade olur.

Evet, 18-35 yaşları arasında olmanız gerekmektedir.

Evet, staj pozisyonunuzu kendiniz bulmanız durumunda işlemlerinizi Self şeklinde yapabiliriz. Staj pozisyonu kısmında bir sıkıntı yaşarsanız ise Full-Placement Internship Programına dönüp devam edebiliriz.

Evet, sponsorunuza ve işvereninize bilgi verip anlaşmanız durumunda vize tarihleriniz içerisinde gidip dönebilirsiniz.

Evet, staj süreniz boyunca bir sağlık sigortanız olacak ve bir çok sağlık hizmetini karşılayacaktır.

Yurtdışında Staj Programı için Popüler 4 Ülke

Biz Sizi Arayalım

YUKARI