Yurtdışında Staj Süresi ve Gelirler

Kabul edileceğiniz işletme ve yurtdışında staj posizyon teklifine göre haftada 5-6 gün ve günde 6-10 saat arasında çalışabilir ve karşılığında aylık 1250$- 2000$ veya saatlik 9$-14$ arasında ücret kazanabilirsiniz.

Amerika’da staj programına hangi sürelerde katılabilirim?

Amerika’da staj programına 12 ay – 18 ay arası değişen sürelerde katılabilirsiniz. Amerikalı işverenler bu sürelerden daha kısa sürelerde stajyerler istemezler. Çünkü Amerika’da staj programı bir kariyer planlaması programıdır ve uzun süreçlerde daha profesyonel bir iş tecrübesi ve stajyerlik dönemi tecrübesi kazanılır. Orta ve büyük ölçekli Amerikan şirketlerinde 12 ay ile 18 ay arası değişen sürelerde staj yapabilirsiniz. Amerikada stajın en çok faydalı olacağı alan iş tecrübesidir elbette fakat 1 yıl ve hatta 1 yılı aşan sürelerde Amerika’da bulunmak size muazzam bir yabancı dil bilgisi sağlamlığı kazandırır.

Yurtdışında staj ile ne kadar para kazanılır

Amerika’da staj programına katılan adaylar staj yaptıkları alana ve şirkete göre değişen ücretlerde gelir elde edebilirler. Amerika’da stajların çoğu maaşlı staj şeklindedir fakat bazen de Amerika’da maaşsız staj seçenekleri tercih edilebilmektedir. Özellikle üniversite ara sınıf öğrencilerinin yaz tatilleri gibi kısa sürelerde tercih ettiği maaşsız staj seçeneğinde öğrencilere herhangi bir ücret ödenmez. Fakat yoğunlukla üniversite mezunlarının yerleşimlerinin yapıldığı Amerika’da maaşsız staj seçeneğindeki katılımcılar işletme ve posizyon teklifine göre haftada 5-6 gün ve günde 6-10 saat arasında çalışabilir ve karşılığında aylık 1250$- 2000$ veya saatlik 9$-14$ arasında bir ücret kazanırlar. Genelde bu kazanılan ücretler Amerika’da staj yaparkenki yaşam masraflarınızı karşılar. Fakat tercihleriniz ve istekleriniz lüks harcamalara kaçıyorsa bu kapsamda kazanacağınız para sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Yurt dışında eğitim programları içinde maaşla çalışabileceğiniz iki programdan birisi yurtdışında staj programıdır.Diğeri yurtdışı eğitim programı ise work & travel programıdır.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map