Yurtdışında Staj Programı

Sizin de hedefiniz küreselleşen dünyada iyi bir kariyer hayatına en kısa sürede adım atmaksa işe doğru noktadan başlamalısınız. Yurtdışında staj programı size iş dünyasının yeniliklerini sunmak ve sizi daha yetkin hale getirmek için hazırlandı.

Ülkemizin şu anki yaşam koşullarına baktığımızda birçok üniversite mezununun iş hayatına beklentilerinin altında başladığını görüyoruz. Ama artık beklentilerinizi karşılamak sizin elinizde… Rakiplerinizin bir adım önüne geçmek, seçilen değil seçen olmak istiyorsanız kendinizi her anlamda geliştirmek zorundasınız ve bu da bizi tek bir noktaya yönlendiriyor: Yurtdışında Maaşlı Staj Programı. Kişisel gelişiminize muazzam katkılar yapacağınız bu yurtdışında staj programı için kendinize şans tanıyın.

Amerika’da staj ile kalifiye işlerde çalışın

Hızla globalleşen dünyamızda artık her alanda uluslararası iş ve ticaret en yüksek seviyeye ulaşmıştır. Tüm şirketler kapılarını dünyaya açma çabasındadır ve tüm üniversite öğrencilerinin ögrenim hayatından sonraki hedefi iyi bir şirkette iyi bir iş bulabilmektir. Peki ama bu sirketlere girmek için ne gereklidir? En önemli kriter artık uluslararası bir dil olan İngilizceyi oldukça iyi düzeyde bilmektir. İkinci olarak ise diğer adaylardan daha donanımlı ve alanınızda tecrübe sahibi olmaktır. Bütün bunlar düşünüldüğünde ve yurtdışı eğitim programlarına bakıldığında bu olanakları sağlayabilecek tek program Amerikada staj programıdır. Work and travel programı da bir çalışma tecrübesi kazandırsa da daha vasıfsız işlere yer verildiği için üniversite mezuniyeti sonrası belirli bir alanda uzmanlaşma sağlamaz. Work&Travel, üniversite ara sınıflarında çok faydalı bir yurtdışı eğitim programıdır fakat üniversite mezuniyeti sonrasında daha spesifik alanlarda uzmanlaşmak için yurtdışında staj programı tercih edilmelidir.

Yurtdışında staj ile Amerikalılarla aynı ofislerde aynı işleri yapın!

Kültürel değişim programları çerçevesinde sunulan Internship programı çalışma hayatına atılmak isteyen adaylara farklı bir kültürün içerisinde tecrübe edinmenin yanı sıra kendi kültürümüzü dünyaya tanıtmak için de eşsiz bir fırsat sağlamaktadır. Üstelik bu yurtdışında staj programı sayesinde hiç bilmediğiniz bir yerde tamamen kendi niteliklerinize güvenerek kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı da öğreneceksiniz ve bu sizin özgüveninizi de artıracak. Ve tabi ki Amerika’da katılacağınız uzun süreli yurtdışında staj programı Türkiye’ye döndüğünüzde özgeçmişinize ekleyeceğiniz mükemmel bir referans olacaktır. Farklı bir ülkenin çalışma sistemini ve iş mantığını görmekle kendinize hem kültürel hem de sosyal alanda çok şey katmış olacaksınız. Siz de bu rekabet ortamında bir adım öne çıkmak istiyorsanız yurtdışında staj programına giderek içinde bulunduğumuz kriz ortamını bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Türkiye’de staj olanakları maalesef yurtdışında staj olanakları kadar etkili değildir. Genelde stajyer öğrenciler vasıfsız işlerde değerlendirilir ki bu da kişisel gelişime çok fazla bir katkıda bulunmaz. Amerika’da staj programında ise stajyer adaylar daha vasıflı ve profesyonel pozisyonlarda değerlendirilir. Amerikalı normal bir vatandaş gibi işine gider gelir, tabii ki pozisyon farkları olacaktır yalnız her durumda Türkiye’deki bir stajdan çok daha etkili ve yetkindir.
Yurtdışında staj programı sadece tecrübelerinizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda dünyaya bakış açınızı da değiştirecek. Her anlamda donanımlı bir aday olarak, aylarca cevap bekleme yerine hayatınıza kendi seçimlerinizle yön vermeyi sizde istemez misiniz? Yapmanız gereken şey United Towers yurtdışı eğitim danışmanlık şirketinin Amerika’daki geniş çözüm ortaklarından faydalanmak. Siz kararınızı yurtdışında staj yapmak yönünde verdiyseniz gerisini bize bırakın. Gelin sizi Amerika’da staj hedeflerinize bir adım daha yaklaştıralım.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map