Yurtdışında Staj Amacı

Onlarca yurtdışı eğitim programı içinde neden Amerika’da staj? Yurtdışında staj programının amacı kariyerinin başlangıcında olan üniversite öğrencileri ve üniversiteden mezun genç profesyonellerin edindikleri bilgi birikimini kullanmaları için uygun bir fırsat yaratmaktır. Bu fırsatı etkin bir şekilde kullanan adaylarımız kariyerlerinde emin adımlar atar.

Yurt dışında staj programının amaçları

  • Teorik Bilgiyi Pratik Bilgiye Dönüştürmek, Kariyerinin başlangıcında olan üniversite öğrencileri ve üniversiteden mezun genç profesyonellerin iş hayatına atılmaları sırasında idealleri ; yetenekleri ve bilgi birikimleri doğrultusunda bir iş bulmaları ve bu işi yapmak için seçilmeleridir. İş başvuruları yapılır; heyecanlı bekleyiş başlar. Peki işverenler başvuran adaylar arasından iş için en uygun olanı nasıl seçer?
    Günümüz koşullarını düşündüğümüzde; aldığınız eğitim, yetenekleriniz ve idealleriniz doğrultusunda bir iş bulmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle o iş için yeterli iş deneyimine sahip değilseniz ; daha da zorlaşacaktır. Ancak ; iş deneyimi elde etmek için de öncelikle bir iş deneyimi elde etmemiz gerektiğini düşünürsek , bu sefer ilginç bir kısırdöngü ile karşı karşıya kalırız. Dolayısıyla bu noktada yurtdışında staj programıyla sahip olduğunuz teorik bilgiyi pratik bilgiye dönüştürmek için uygun bir ortam sağlanır. Sizinle aynı konumda olan adaylar içinde sizi öne geçirecek şey kuşkusuz ki daha önceki iş ve staj deneyimlerinizdir. Bu noktada da yurtiçinde staj ve yurtdışında staj diye bir yol ayrımı vardır. Yurtdışında staj programı konusunda da bahsettiğimiz gibi maalesef yurtiçinde staj seçenekleri profesyonellikten uzak ve kişisel gelişime katkısı çok az seçeneklerdir. Bu yüzden yurtdışında staj yapan bir insan yurtiçinde staj yapan bir insandan çok daha avantajlı konuma geçmekte ve işverenler açısından daha tecrübeli ve kalifiye algılanabilmektedir.
  • Gerçek Yaşamda İş Deneyimi Edinmek , İş başvuruları yaptığınızda; işverenler işe uygunluğunuzu incelerken sahip olduğunuz iş deneyimlerinin söz konusu pozisyon ile ne kadar uyumlu olduğuna dikkat ederler. Buradan yola çıkarak değerli iş deneyimine sahip olmanın yurt dışı staj programıyla mümkün olduğunu belirtiyoruz. Amerikada staj ile 3 – 18 ay boyunca bu programına katılabilir; gerçek yaşamda iş deneyimi elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra edindiğiniz değerli iş deneyimini CV’nize ekleyerek bundan hayatınız boyunca yararlanabilirsiniz. Yapacağınız iş başvurularında; Amerika’da Amerikalı bir işveren için çalışma yetisinde olduğunuzu görecek olan işverenler bu durumdan olumlu etkileneceklerdir. Dolayısıyla iş dünyasında rakiplerinizden bir adım öne çıkmış olacaksınız. Amerikada staj programının bir diğer farklı yönü ise okuduğunuz bölümde ya da uzmanlaşmak istediğiniz alanda ilerlemenize katkı sağlamasıdır. Diğer yurtdışı eğitim programlarında kolay kazanılamayacak bir deneyim olan bu fırsatı yakaladığınızda bir çok kapıyı da araladığınızı göreceksiniz.
  • Internship programı ; çoğunluk içinde kolayca farkedilmenizi hedefler.
  • Kişisel Gelişime Katkıda Bulunmak ve Güven Kazandırmak, Internship programının amacı; programa katılan adayların uluslararası bir platformda, Amerikan kültür ve yaşam tarzını hem işyerinde hem de yaşamla birebir etkileşimde olarak öğrenmelerini sağlamaktır. Amerikada staj programına başvurunuzdan itibaren kişisel değişiklikler gözlemlemeye başlarsınız. Yurtdışı eğitim danışmanınız sayesinde iş dünyasının gerektirdiği disiplini, yüksek motivasyona sahip olmanın önemini ve olumlu sonuçlar alabilmek için bütün performansınızı göstermeniz konularında farkındalık kazanmaya başlarsınız. Farklı yurtdışında staj pozisyonlarına başvurup, Amerikalı işverenlerle iş mülakatına girince kendinizi ifade etme becerinizin arttığını görürüz. Sizin için uygun olan pozisyon ayarlandığında Amerika’ya gidiş süreciniz başlar. Artık; sorumluluğunuzu üzerine alıp bağımsız bir genç profesyonel olarak kariyerinize yapacağınız büyük katkı için yola çıkarsınız. Amerika’ya vardığınızdan itibaren Amerika’da staj programı kişisel gelişiminizi artıracak türlü deneyim fırsatları sunar. Başarılı oldukça; kendinize güveniniz artar. İş dünyasında, kendini geliştiren ve kendine güvenen bireyler tercih edilir.
  • Internship programı, “asıl” sizi ortaya çıkarmayı hedefler. Türkiye’de alışık olduğunuz çevrede fark edemeyeceğiniz bir çok özelliğinizi yurtdışında staj yaparken ordaki hayat koşullarında fark edebilirsiniz. Her işinizi kendiniz hallederek kendinize güveninizi perçinler, dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışarak sosyal yönünüzü kuvvetlendirebilirsiniz.
  • Yeteneklerin Farkına Varmak , Internship programında sahip olduğunuz yeteneklerinizi etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirken; yeni durumlarla karşılaştıkça, potansiyelinizi tam anlamıyla ortaya koyarak verimli olmanın hazzını yaşarsınız. Bunun yanı sıra, sahip olduğunuz ancak farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfetme imkanı bulursunuz. Dayanıklılık, çalışkanlık, yüksek irade hakimiyeti, hedefe odaklanma kabiliyeti gibi. Internship programı sahip olduğunuz yetenekleri keşfederek potansiyelinizi fark etmenizi hedefler.
  • Uluslararası Bir İş Ortamında Farklı Kültürleri Tanımak , Amerika; birçok farklı kültürün bir arada bulunduğu güçlü bir ülkedir. Internship programı; programa katılmaya hak kazanan adayların farklı kültürleri uluslararası iş ortamında tanımasını sağlar. Programa katılan öğrencilerimiz; Amerikan yaşam tarzına dahil olarak dünya kültürlerini anlarlar, farklılıklara karşı anlayış ve açık görüşlülük kazanırlar. Internship programı; programa katılan adayların farklı kültürler arasında iletişimi artırmalarını hedefler.

SİZ DE UNITED TOWERS AYRICALIĞIYLA AMERIKA’DA STAJ INTERNSHIP PROGRAMINA KATILARAK GELECEĞİNİZE YÖN VERİN.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map