Sertifika ile ilgili Merak Ettikleriniz

1. Sertifika Programlarının dil eğitimi programlarından farkı nedir? Sertifika programları katılımcılarına mesleki eğitim vermeyi amaçlarken dil eğitimi programlarının amacı öğrencilerine dil öğretmektir. Ancak kimi sertifika programları mesleki eğitimin yanı sıra dil eğitimini de içeren ek dersler sunabilmektedir.

2. Sertifika Programlarının master veya üniversite eğitimi ile benzer tarafları var mıdır? Sertifika programları master ve üniversite programları gibi mesleki eğitim verir. Master programları 1-2 yıl sürerken sertifika programları genelde 3 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Master ve üniversite eğitimi gibi çoğu sertifika programı dil yeterlilik belgesi ister. İleri düzey sertifika programlarının bazıları master programları gibi GPA e de önem vermektedir.

3. Sertifika programlarının başlangıç tarihleri esnek midir? Okuluna göre değişmekle beraber genelde başlangıç tarihleri esnektir

4. Sertifika programları bana ne kazandırır, neden sertifika programını tercih etmeliyim? Sertifika programları katılımcılarına öncelikle teorinin yanında pratik bilgi de kazandırdığı için iş hayatınıza atıldığınızda çok büyük fark yaratırsınız. Ayrıca master programlarına göre daha kısa sürdüğü için zaman ve para kazandırır.

5.  Sertifika programları pahalı mıdır?Bu soruya genel bir cevap vermek mümkün değildir. Ülkeye ve okula göre değişmekle beraber sertifika programları harcanan zamana ve alınan verime bakılırsa oldukça ekonomiktir.

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map